"Крим - поки що за дужки": політолог пояснив цілі Путіна в Україні

"Тоді буде "велика угода" між Заходом чи США та Росією"

"Крим - поки що за дужки": політолог пояснив цілі Путіна в Україні

Завдання президента Росії Володимира Путіна - щоб Захід схилився до думки, що Україну не потрібно брати до НАТО й давати членство в Європейському Союзі, заявив в ефірі ток-шоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" політолог Вадим Карасьов.

На його думку, завдання ще й в тому, щоб Україна була позаблоковою нейтральною територією:

"І тоді буде "велика угода" між Заходом або США і Росією, що Україна не вступає до НАТО, ЄС - ну, хоча б на років 20-30. Путін іде з Донбасу. Крим - поки що за дужки.

Тоді Путін теж дає гарантії, що жодного нападу, будь-якої іншої агресії - економічної, енергетичної, військової щодо України не буде".

Читайте також: "Інша ДНК": Карасьов пояснив, що не так з владою в Україні

"Якщо для США ситуація на російсько-українському кордоні стає дійсно таким обтяжливим активом - а потрібно їм все-таки зосередитися на Китаї, Індійському океані, Тихому океані - то, можливо, можуть вони прийти до висновку, що давайте все-таки знову на зустрічі Байдена-Путіна... домовимося про "червоні" лінії щодо України. Тоді весною спрацювала ця тактика... а тепер Женева-2", - розповів Карасьов.

Нагадаємо, експерт-міжнародник Руслан Осипенко заявив, що президент Росії Володимир Путін "готується до останнього кидка на Україну".

"Для Путіна головне не економіка і не політика. Для нього важливіше, як він увійде в історію як керівник величезної імперії, чи зможе він об'єднати колишні території, землі, держави, які відкололися від імперії. Тому раціонально давати оцінку його поведінці не можна. Якщо проаналізувати його кроки й кроки держави Росія, які вона робить, вона фактично послідовно готується до останнього кидка на Україну", - заявив експерт.

Своєю чергою ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов вважає, що президент РФ Володимир Путін зараз не зацікавлений у загостренні ситуації на українському напрямку.

"Я впевнений, що немає підготовки Путіна до нової війни, що нового наступу не буде. Тому що Путіну категорично не потрібні втрати в регулярній російській армії, це впливатиме на його власну популярність усередині Росії. У нього зараз інший пріоритетніший фронт – білоруський. Для нього значно важливіше завдання зараз – задушити Лукашенка в обіймах і домогтися об'єднання. Загострення на українському фронті радше завадить цьому, додатково когось налякає. Навряд чи йому це потрібно", - вважає Пономарьов.