Путіну потрібна ін'єкція величі — Огризко про ймовірну зустріч з Байденом

Ексглава МЗС розповів, коли може відбутися зустріч президентів США та Росії

Путіну потрібна ін'єкція величі — Огризко про ймовірну зустріч з Байденом

Чи відбудеться зустріч президентів Росії та США Володимира Путіна та Джо Байдена, розповів в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко.

"Те, що анонсують росіяни, ще не означає, що це правда. Те, що ми чули, говорить про те, що зустріч готується. Але чомусь не сказано, ні де вона буде, ні коли вона буде. Вона може бути через рік, всяке буває в дипломатії, тому я не поспішав би з висновками.

Путін виходить із того, що він "великий". А всім великим потрібна увага на рівні глобальних світових гравців. Коли ця велич у нього у квітні була на піку, він стягнув війська до кордонів з Україною і в такий спосіб фактично змусив Байдена йти на якусь зустріч. Зараз пів року минуло, йому потрібна чергова "ін'єкція величі", і він зараз формує те, що викликає занепокоєння і в нас, і в наших союзників. Я думаю, що це йде якраз у контексті традиційного для російської зовнішньої політики шантажу, тому що їм більше нема чого запропонувати світу, і можливо, у цьому контексті можна умовно говорити, що така зустріч колись можливо відбудеться. Але я не став би це заземлювати так, що вона буде через місяць або через два тижні", — сказав він.

Читайте також: Путін шукає слабинку: Клімкін назвав умову нападу Росії на Україну

Також Огризко прокоментував публікацію главою МЗС РФ Сергієм Лавровим листування з главами МЗС Франції та Німеччини про нормандський формат.

"Це безпрецедентно, я за свої 35 років дипломатичної роботи не пам'ятаю таких речей. Це просто те, чого в дипломатії не може бути. Але ми не помилимося, якщо скажемо, що російська дипломатія перестала існувати. Подивіться на виступи Лаврова. Він перетворився на пропагандиста, на людину, яка з усіх можливих публічних платформ говорить речі, які в нормальну голову не вкладаються. Західні партнери теж це чудово бачать. Тому в цьому кроці Лаврова я не бачу нічого визначного. Він продовжує лінію життя у паралельному світі. Один світ живе за правилами, а Лавров за іншими. І в його світі публікація конфіденційного листування нічим не примітна, а для цивілізованого світу це означає, що дипломатичні контакти з Росією будуть зупинені, тому що з нею ні про що не можна домовлятися, оскільки немає жодних гарантій", — сказав він.

Читайте також: "Роблять безглузді кроки": експерт оцінив можливу агресію Росії проти України

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що готують зустріч президентів Росії та США Володимира Путіна й Джо Байдена. Про те, що зустріч президентів може відбутися, у жовтні говорив речник Путіна Дмитро Пєсков. Пізніше він вказав на те, що Росія і США мають розуміння про те, що зустріч має відбутися "в найближчій перспективі". Вже у листопаді він заявив про досягнення розуміння у проведенні зустрічі.

Крім того, 17 листопада Міністерство закордонних справ Росії опублікувало на своєму сайті дипломатичне листування голови відомства Сергія Лаврова з міністрами закордонних справ Франції та Німеччини Жан-Івом Ле Дріаном і Хайко Маасом. Листування стосується врегулювання конфлікту на сході України.

Джерело Україна 24 Теги