"Роблять безглузді кроки": експерт оцінив можливу агресію Росії проти України

"Справа не лише в тому, як вести бої чи увірватися до України"

"Роблять безглузді кроки": експерт оцінив можливу агресію Росії проти України

З точки зору здорового глузду для повномасштабної агресії проти України з боку Росії немає причин, заявив в ефірі ток-шоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" політичний аналітик Володимир Горбач.

На його думку, проблем, яких би нажила собі Росія, було б більше, ніж тих вигод, на які б вона сподівалася.

"Тут справа не лише в тому, як вести бої чи вдертися в Україну, а як утримати територію під своїм контролем. Це було б дуже важко для Росії", - сказав він.

Читайте також: Вдома сильно "підгоряє": російський політик оцінив загрозу вторгнення Росії в Україну

"Але це Росія. І вона дуже рідко користується здоровим глуздом - особливо нинішнє політичне керівництво. Наче прагматики, але роблять безглузді кроки, самогубні для себе ж.

Всі попередні операції, які Росія робила в Криму, на Донбасі - так діють спецслужби - методом спецоперацій... Але є інший прецедент - це російська агресія проти Грузії у 2008 році. У тій частині Грузії, яка називається Південна Осетія, була провокація з російського боку... Про ту саму провокацію заговорив наприкінці минулого тижня російський речник", - розповів Горбач.

Нагадаємо, військовий експерт Ігор Романенко прокоментував заяву секретаря РНБО Олексія Данілова, що Україна готова протистояти російській агресії за будь-якого розвитку подій.

"Чи готові ми? Ми готові наявними силами, ми готувалися вісім років, нарощували бойовий потенціал, підіймали рівень виучки, постачали сучасну зброю. Але потрібно чітко розуміти, що потенціал наших збройних сил менший, ніж у РФ. У них суттєва перевага у бронетехніці, бойових літаках, ракетній зброї, кораблях. ...Не кажучи про ядерну зброю. При цьому наявними військами та зброєю ми готові захищати свою державу. Більш того, було прийнято закон про спротив, в якому йдеться, що ми маємо повноваження брати участь у підготовці війни й партизанської, і підпільної", — сказав він.

Раніше ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи можлива відкрита військова агресія Росії проти України.

"Чи варто очікувати чогось великого, серйозного найближчим часом? Перше, ми ніколи не можемо сказати на 100%, завжди є ймовірність. І враховуючи те, що Путін не відмовився від своїх планів, ми не можемо сказати, що ця ймовірність дорівнює нулю. Ні, на жаль, це не так. З іншого боку, той факт, що в соціальних мережах з'явилися відео з пересуванням збройних сил, бойової техніки до кордонів України або кудись туди, якщо, припустимо, це відбувається... Той факт, що з'явилася стаття в Washington Post (31 жовтня газета опублікувала статтю під заголовком "Пересування російських військ поблизу кордону з Україною викликають заклопотаність в США і Європі", - ред.), що це стало обговорюватися - є індикатором того. Але знову-таки, ми не можемо на 100% це сказати. Найімовірніше, це є шантажем і залякуванням, ніж реальними приготуваннями", — сказав Ілларіонов.

Джерело Україна 24 Теги