Лукашенко готує несподівану розв'язку мігрантської кризи: у Білорусі розкрили деталі

Криза стала для Лукашенка найефективнішим механізмом боротьби з Європою

Лукашенко готує несподівану розв'язку мігрантської кризи: у Білорусі розкрили деталі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко до Нового року спробує силою "випхати" мігрантів, що скупчилися на кордоні, до Євросоюзу, якщо ЄС не погодиться на його умови.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День. Вихідний" на телеканалі "Україна 24" білоруський політолог Павло Усов.

За його словами, Олександр Лукашенко поки що, крім факту розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, більше нічого конкретного не отримав.

"Адже він домагався зрозумілих, конкретних політичних поступок. Це заморожування економічних санкцій, це більш-менш стійкі переговори між Брюсселем чи Берліном і Мінськом. Певний діалоговий майданчик на тлі цього мав бути створений, щоб Лукашенко та білоруська влада офіційно були представлені й таким чином формально визнані Європою як сторона діалогу. І третій момент - фінансова компенсація, тобто розмови про те, що Єврокомісія виділяє 700 тисяч євро... звісно, ​​для Лукашенка цього недостатньо. Важливо у такий спосіб підтвердити, що Європа йде на поступки", - пояснив Усов.

Читайте також: Путін і Лукашенко створюють новий осередок напруженості в Європі - заява Кисельова

Як зазначив експерт, Лукашенко не має наміру припиняти цю кризу, оскільки "вона є поки що найефективнішим механізмом боротьби з Європою".

"Поки не будуть матеріалізовані умовні домовленості й принаймні з боку Європи ці домовленості не будуть підтверджені, жодної деескалації не настане... Психологічно поки що Лукашенко попереду: 1-0. Дзвінок Меркель, розмова Борреля, представника Європейського Союзу з міжнародних відносин з Макеєм - це показник того, що психологічно поки що ініціатива в руках Лукашенка. Чи дійде психологічне продавлювання до конкретних поступок у сфері заморожування санкційного пакета, який має бути днями прийнято? Якщо Європа його заморожує, то, звісно, буде ще одне показове відправлення якоїсь невеликої групи до Іраку", - розповів політолог.

Як підкреслив Усов, білоруською владою "було ухвалено рішення скоординовано зібрати колону та кинути на кордон із Польщею". Причому при поверненні Білорусь цих людей не буде утримувати.

"Країна робитиме все можливе, щоб цих людей випхати будь-яким чином. Неважливо, будуть жертви, чи не будуть, але найближчого місяця, до Нового року, влада зробить усе можливе, щоб цих мігрантів силою випхати в ЄС, якщо, звичайно, ЄС не піде на поступки", - вважає він.

Читайте також: "Європу змушують визнати Лукашенка": експерт про масштабну спецоперацію

Як відомо, на кордоні Білорусі та Польщі зібралися тисячі нелегальних мігрантів з Сирії та Іраку, які прагнуть потрапити до ЄС. Вони намагалися прорвати загородження з колючого дроту, але їх стримали польські прикордонники. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не має наміру утримувати біженців, які намагаються потрапити до країн Євросоюзу.

Експерт-міжнародник Євген Добряк в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що ситуація з мігрантами була створена Російською Федерацією спільно з владою Білорусі. Кризу спробують вирішити за допомогою Німеччини.

"Це комплекс заходів: спочатку енергетична палиця, а тепер міграційний ціпок вони над Європейським Союзом... А тепер усі чекають реакції Польщі: буде застосована зброя чи не буде. Але ці люди, вони справді заручники великої геополітичної гри", - розповів експерт.

Зазначимо, міграційна криза змусила ЄС подивитися у бік України. У 2014 році після початку російської агресії з ініціативи прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в Україні стартував проєкт "Стіна", або ж "інтелектуальний кордон". Україна вперше за всі роки незалежності  почала облаштовувати лінію розмежування з Росією. Облаштування охоплює паркан, протитранспортний рів, рокадну дорогу, спецзагородження зі спірального дроту, комплекси відеоконтролю та сигналізації. Тепер вже польський парламент терміново проголосував за виділення коштів на будівництво подібної стіни на кордоні з Білоруссю. 

Джерело Україна 24 Теги