Криза з мігрантами: політолог розповів, які цілі переслідують Росія, Білорусь та Польща

"У Польщі багато своїх проблем"

Криза з мігрантами: політолог розповів, які цілі переслідують Росія, Білорусь та Польща

Ситуація з мігрантами на кордоні Польщі нагадує певне шоу, заявив в ефірі ток-шоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" політолог Дмитро Корнійчук.

"Якби Лукашенко з Путіним хотіли б цих мігрантів "закидати" до Польщі, то не вели б усіх на КПП... їх би там відвели на 10 км у ліси... Я думаю, що воно так і відбувалося насправді - просто на це ніхто не звертав увагу", - сказав він.

Читайте також: "Українців обманюють": експерт дав несподіваний аналіз ситуації з мігрантами

За словами політолога, зараз насправді потрібно було створити таку скандальну ситуацію на весь світ, в якій кожен намагається отримати якісь свої бонуси та у чомусь пропіаритися.

"Припустимо, Лукашенко намагається торгуватися з Європейським Союзом, показуючи, що, мовляв, "ви вводитимете проти мене санкції - тоді я не стримуватиму мігрантів. Якщо ви послабите санкції, то там у себе їх триматиму".

Путін показує, що "оскільки я впливаю на Лукашенка, то можу цих мігрантів "закидати" через Лукашенка, а можу і не "закидати", якщо ви, скажімо, не допомагатимете провести сертифікацію "Північного потоку-2".

Поляки на цьому піаряться, бо у Польщі багато своїх проблем, одна з яких – велика кількість, наприклад, українських працівників. Це дуже дратує польське суспільство... Їм влада показує, що працівники їй потрібні... а от мігрантів вони не пустять", - розповів Дмитро Корнійчук.

Також, за його словами, Польща торгується з самим Європейським Союзом, бо зараз є санкції за те, що Польща не виконує певну норму ЄС:

"Польща показує Європейському Союзу: "Якщо ви хочете, щоб ми стримували мігрантів на своїх кордонах, то давайте нам більше фінансування з бюджету ЄС".

Нагадаємо, експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що міграційна криза на кордоні з Польщею є нічим іншим, як технологією війни імені президента Росії Володимира Путіна.

"Це не міграційна криза, не гуманітарна. Переконаний, що над цією спеціальною операцією... працювало російське ФСБ. І режим Лукашенка - це не що інше, як додаток до путінського режиму. Завдання було - дестабілізувати ситуацію в країнах-членах Європейського Союзу і в Україні.

Вони туди направили декілька тисяч мігрантів. Мені щиро жаль цих людей, але вони зараз використовуються як жива сила і щит путінсько-лукашенківським режимом, щоб "підривати" Європейський Союз. Путін робить це не вперше..." - сказав він.

Раніше політолог Сергій Годний зазначив, що криза з мігрантами на кордоні Білорусі з Євросоюзом є спецоперацією, мета якої - змусити Європу до переговорів з самопроголошеним білоруським президентом Олександром Лукашенком.

Міграційна криза змусила ЄС подивитися у бік України, в якій у 2014 році з ініціативи прем'єр-міністра Арсенія Яценюка стартував проєкт "Стіна".

Кордон найактивніше зводили у 2015 та 2016 роках. Повністю перекрити півтори тисячі кілометрів, які межують з Росією, мали ще у 2018 році. Однак після відставки уряду Яценюка будівництво суттєво загальмувалося. Чинна влада нарешті теж зрозуміла важливість цього об'єкта безпеки. Минулої п'ятниці міністр МВС Денис Монастирський заявив, що проєкт "Європейський вал" Україна має довести до кінця.

Джерело Україна 24 Теги