Криза з мігрантами: Яценюк пояснив мету Путіна й Лукашенка

"Це не міграційна криза, не гуманітарна"

Криза з мігрантами: Яценюк пояснив мету Путіна  й Лукашенка

Міграційна криза на кордоні з Польщею є нічим іншим, як технологією війни імені президента Росії Володимира Путіна. Про це заявив в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Це не міграційна криза, не гуманітарна. Переконаний, що над цією спеціальною операцією... працювало російське ФСБ. І режим Лукашенка - це не що інше, як додаток до путінського режиму. Завдання було - дестабілізувати ситуацію в країнах-членах Європейського Союзу і в Україні.

Вони туди направили декілька тисяч мігрантів. Мені щиро жаль цих людей, але вони зараз використовуються як жива сила і щит путінсько-лукашенківським режимом, щоб "взривати" Європейський Союз. Путін робить це не вперше..." - сказав він.

Читайте також: "Криза з мігрантами: політолог розповів, що рятує Україну від напливу"

За словами Арсенія Яценюка, далі завдання Путіна - це налякати Україну:

"Я не виключаю, що є план у Путіна та Лукашенка, як перенаправити цих мігрантів на кордони з Україною... Значна кількість "живої" сили та ресурсів - Нацгвардії, ЗСУ - уже відволікається з "гарячих" точок і ключової точки - лінії зіткнення з Росією, - щоб стримувати вірогідних мігрантів, які прийдуть...".

Також він прокоментував те, що канцлерка Ангела Меркель зателефонувала самопроголошеному білоруському президенту Олександру Лукашенку:

"Сам факт того, що Меркель телефонує Лукашенку, - це добре чи ні? Звісно, що ні. Тому що хто такий Лукашенко? Диктатор і самопроголошений президент. Чи є це сигналом для всіх інших диктаторів? Звісно, це є позитивним сигналом. Про що це говорить? "Створюйте проблеми Заходу. Їм нікуди буде дітися".

Нагадаємо, канцлерка поговорила із Лукашенком телефоном. Вони обговорили складну ситуацію на кордоні Білорусі та Євросоюзу. Особливу увагу було приділено необхідності надання гуманітарної допомоги біженцям і мігрантам, які там перебувають. Меркель та Лукашенко домовилися продовжити спілкування з цих питань.

У Лукашенка повідомили, що Меркель говорила із диктатором близько 50 хвилин. Обговорювали передусім ситуацію із нелегальними мігрантами на кордонах Білорусі з Польщею, Латвією та Литвою: як не допустити ескалації та забезпечити гуманітарну підтримку біженців.

Раніше політолог Сергій Годний зазначив, що криза з мігрантами на кордоні Білорусі з Євросоюзом є спецоперацією, мета якої - змусити Європу до переговорів з самопроголошеним білоруським президентом Олександром Лукашенком.

Міграційна криза змусила ЄС подивитися у бік України, в якій у 2014 році з ініціативи прем'єр-міністра Арсенія Яценюка стартував проєкт "Стіна".

Кордон найактивніше зводили у 15 та 16 роках. Повністю перекрити півтори тисячі кілометрів, які межують з Росією, мали ще 2018 року. Однак після відставки уряду Яценюка будівництво суттєво загальмувалося. Чинна влада нарешті теж зрозуміла важливість цього об'єкта безпеки. Минулої п'ятниці міністр МВС Денис Монастирський заявив, що проєкт "Європейський вал" Україна має довести до кінця.