"Європу змушують визнати Лукашенка": експерт про масштабну спецоперацію

Події на кордоні Білорусі з ЄС увійдуть в історію міжнародної дипломатії, вважає експерт

"Європу змушують визнати Лукашенка": експерт про масштабну спецоперацію

Криза з мігрантами на кордоні Білорусі з Євросоюзом є спецоперацією, мета якої - змусити Європу до переговорів з самопроголошеним білоруським президентом Олександром Лукашенком.

Таку думку в ефірі токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" висловив політолог Сергій Годний.

"Ми з вами стаємо свідками серйозної спецоперації, яка увійде в історію міжнародної дипломатії, яка називатиметься примушення до визнання пана Лукашенка. Мені здається, що єдиний вихід у цій ситуації, це переговори Меркель з Лукашенком... Причому знаєте, в чому проблема - поляки не пропустять біженців через коридор, як і хотіли спочатку німці, про це вже говорили неофіційно. Це питання можна вирішити тільки через авіаперевезення, і ця частина людей потрапить туди", - сказав політолог.

Читайте також: Криза з мігрантами: політолог розповів, що рятує Україну від напливу

Як відомо, на кордоні Білорусі та Польщі зібралися тисячі нелегальних мігрантів з Сирії та Іраку, які прагнуть потрапити до ЄС. Вони намагалися прорвати загородження з колючого дроту, але їх утримують польські прикордонники. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не має наміру утримувати біженців, які намагаються потрапити до країн Євросоюзу.

Експерт-міжнародник Євген Добряк в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що ситуація з мігрантами була створена Російською Федерацією спільно з владою Білорусі. Кризу спробують вирішити за допомогою Німеччини.

"Це комплекс заходів: спочатку енергетична палиця, а тепер міграційний ціпок вони над Європейським Союзом... А тепер усі чекають реакції Польщі: буде застосована зброя чи не буде. Але ці люди, вони справді заручники великої геополітичної гри", - розповів експерт.

Зазначимо, міграційна криза змусила ЄС подивитися у бік України. У 2014 році після початку російської агресії за ініціативи прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в Україні стартував проєкт "Стіна", або ж "інтелектуальний кордон". Україна вперше за всі роки незалежності  почала облаштовувати лінію розмежування з Росією. Облаштування включає в себе паркан, протитранспортний рів, рокадну дорогу, спецзагородження з спірального дроту, комплекси відеоконтролю та сигналізації. Тепер вже польський парламент терміново проголосував за виділення коштів на будівництво подібної стіни на кордоні з Білоруссю.