"Якщо Росія зменшить обсяги газу, то постраждають усі" - експерт про Північний потік-2

Росія тисне на ЄС для прискореної сертифікації Північного потоку-2

"Якщо Росія зменшить обсяги газу, то постраждають усі" - експерт про Північний потік-2

Україна та її міжнародні партнери не можуть призупинити сертифікацію північного потоку.

Щоб зберегти транзит газу через нашу територію, маємо розглядати ідеї створення тристороннього газового консорціуму за участі Німеччини, України та Росії. Про це в ефірі "Сьогодні. Ранок" на телеканалі "Україна 24" сказав політолог Андрій Миселюк.

"20 років тому його намагалися створити: були зустрічі, переговори, презентації. Проте це нічим не закінчилося. Зараз Німеччина розглядає це питання знову. Це дуже добре, бо інтерес такого сильного гравця, як Німеччина змусить РФ ставитися до своїх обов’язків відповідальніше", - каже він.

Читайте також: Нормандський формат невигідний для України: жорстка оцінка від політолога

Німеччина зацікавлена в обсягах українських газосховищ. Проте Україна однак має розуміти, що робити після запуску Північного потоку-2.

"Це питання маємо розглядати у двох площинах: стратегічній та тактичній. Ми повинні вже думати, що робитимемо після 1 січня 2024 року і як вирішити питання надходжень за транзит. Ми маємо розуміти, що поки Росія не отримує нічого, щоб не припинити постачання газу з 2024 року", - каже він.

Терміни запуску Північного Потоку-2 – від чотирьох до восьми місяців. Затягти процес за допомогою міжнародних партнерів не вийде.

"Росія вдалася до потужного тиску, аби прискорити запуск газогону. Проте ми з ЄС в одному човні. Не треба думати, що ми потерпатимемо, а Німеччина буде в шоколаді. Європа зрозуміла, що якщо РФ вирішила зменшити обсяги газу, то потерпатимуть усі", - підсумував він.

Нагадаємо, що в середині жовтня Росія припинила транзит газу до Угорщини через Україну.  Політолог, аналітик з угорського питання Дмитро Тужанський назвав це репетицією запуску Північного потоку-2. 

"Грає Росія, і цей російсько-угорський контракт — це репетиція "Північного потоку-2", і тут повинна втрутитись Єврокомісія, Вашингтон, і потрібні колективні переговори, як було з договором між Україною і Росією до 2024 року. Вже очевидно, що йдеться про енергетичну безпеку не тільки України, але і всього регіону. Тому потрібні спільні дії", — сказав він.

Північний потік-2 - це російський газогін, який проходить через Данію Німеччину, Фінляндію та Швеції. Він має з'єднати газогін Північний потік. Таким чином, РФ постачатиме газ до Європи в обхід України. 

Джерело Україна 24 Теги