Байден відправив до Росії "важку артилерію" - дипломат про Нуланд

"Без вирішення українського питання поліпшити радикально або стратегічно відносини між Росією і Америкою неможливо"

Байден відправив до Росії "важку артилерію" - дипломат про Нуланд

Заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд обговорить у Росії питання про стратегічну безпеку у світі (контроль над ядерним озброєнням і ядерним роззброєнням), але питання України залишиться ключовим у ході переговорів. Про це сказав в ефірі програми "Чергові по країні" на телеканалі "Україна 24" дипломат Олександр Чалий.

"Всі інші суперечності, які існують між РФ і США, вони мають двосторонній трек. Але, ключова розбіжність - Україна. Без вирішення українського питання поліпшити радикально або стратегічно відносини між Росією і Америкою неможливо", - сказав дипломат.

Експерт також упевнений, що в ході переговорів у Москві не відбудеться ніякого прориву у питанні щодо України. Але Вікторія Нуланд шукатиме нюанси, які допоможуть зблизити деякі позиції США і РФ з приводу України.

"Напередодні поїздки до Москви Нуланд провела телефонні переговори з Єрмаком (керівник Офісу президента України - ред), отже, вона знає позицію України і думаю, що після візиту в Росію почнуться українсько-американські консультації", - пояснив Чалий.

Читайте також: Україна і НАТО повинні стати ще ближче - віцепрем'єрка Стефанішина назвала терміни

Крім того, Олександр Чалий висловив упевненість в тому, що після візиту Вікторії Нуланд до Москви, Україна вийде на більш прогнозовані відносини з РФ.

Нагадаємо, що громадський і політичний діяч Валерій Клочок вважає, що Україну на переговорах в Москві розглядатимуть крізь призму енергетичної кризи в ЄС.

"Я думаю, що це буде не лише відправною точкою, а дуже серйозно впливатиме на переговорні позиції як США, так і Росії. Хоча це здається дивним, бо яке відношення має заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд до кризи в ЄС? Проте газовий інтерес є і в ЄС, і в Азії і його виключати не можна. Тобто ситуація надскладна, а РФ відіграє важливу роль у формуванні цін на європейському ринку", - каже експерт.

Нагадаємо, що заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд прибула до Москви в понеділок, 11 жовтня. Під час свого робочого візиту вона зустрінеться з дипломатами і офіційними особами в інших відомствах "для обговорення низки двосторонніх, регіональних і глобальних питань".

Російська пропаганда повідомляє, що заради приїзду Вікторії Нуланд США та РФ виключили з санкційних списків по одній особі.

Джерело Україна 24 Теги