Білоруська влада втратила зв'язок з реальністю — Яковина про вбивство IT-шника

Іван Яковина розповів, навіщо влада Білорусі поширила відеозапис трагедії

Білоруська влада втратила зв'язок з реальністю — Яковина про вбивство IT-шника

Програміст, який стріляв у співробітника білоруського КДБ, став героєм - про це заявив в програмі "Сьогодні День Вихідний" на телеканалі "Україна 24" журналіст-міжнародник Іван Яковина.

"Останнім часом все дивніші справи відбуваються в Білорусі. Ця історія про Андрія Зельцера, білоруського айтішника, який дав відсіч озброєній банді КДБшників, що ввірвалися до його будинку, прогриміла спочатку на всю Білорусь, а потім на весь світ. Бо коли ці люди зламали без всяких законних підстав двері його квартири, Андрій почав стріляти по цих гопниках з рушниці, захищаючи свій будинок, і застрелив одного з нападників. У відповідь вони теж почали стріляти, і, на жаль, вбили його. Але героїчний вчинок цієї абсолютно звичайної людини став відомий відразу в усій Білорусі.

Він, по суті справи, першим з білорусів не побоявся взяти до рук зброю, щоб захистити свій будинок від бандитів, що захопили країну. Це викликало величезну повагу у всього населення Білорусі. До речі, зараз по Білорусі тривають масові обшуки й арешти вже серед тих людей, які в соцмережах написали те, що всі загалом думають — що Зельцер молодець, що він справжній герой і вчинив правильно", — сказав він.

Читайте також: Путін може напасти на Україну з Білорусі без дозволу Лукашенка — Арестович

Яковина пояснив, чому влада Білорусі показали цю історію.

"Найцікавіше, що про цю історію розповіли, і навіть відео показали, самі КДБшники. Через це спочатку навіть не всі повірили, що дійсно все так і було. Але пізніше стало зрозуміло, чому Лукашенко і його люди оприлюднили цю історію. Судячи з повідомлень пропаганди, вони думали, що народ вважатиме терористом і вбивцею не КДБшників, які напали на квартиру, а самого цього програміста. Білоруська влада настільки втратила зв'язок з реальністю, що мала намір повернути собі прихильність народу, опублікувавши цей запис. Лукашенко дійсно не розуміє, що його ненавидить зараз вся Білорусь, тому убитий програміст, який став на захист свого будинку, став народним героєм, а не терористом, позитивним, а не негативним прикладом для всіх білорусів", — сказав він.

Читайте також: У Лукашенка погано зі здоров'ям, можливо, не без допомоги "друзів" – Гордон

Нагадаємо, 28 вересня в Мінську під час "спецзаходів щодо відпрацювання адрес, в яких могли бути особи, причетні до терористичної діяльності" один з мешканців, айтішник Андрій Зельцер, відкрив вогонь з рушниці по силовиках. Вони зламали його двері, яку власник квартири не відкрив добровільно.

Співробітники КДБ зайшли всередину, де Андрій був уже зі зброєю в руках. Він вистрілив в бік силовиків, смертельно поранивши одного з них. Інші співробітники КДБ вбили самого Зельцера.

Джерело Україна 24 Теги