Талібам важливо уникнути міжнародної ізоляції — експерт про події в Афганістані

Ігор Семиволос розповів, чого добиватимуться таліби після захоплення влади

Талібам важливо уникнути міжнародної ізоляції — експерт про події в Афганістані

Що відбувається в Афганістані, де бойовики "Талібану" захоплюють владу, пояснив виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Відбулася повна демотивація людей, режиму, армії, уряду, тобто ми маємо справу з так званим ефектом переможців. Він полягає в тому, що США, по суті, підписавши угоди з "Талібаном", визнали їх переможцями, і це був чіткий і зрозумілий сигнал всім верствам афганського суспільства, що рано чи пізно "Талібан" прийде до влади. І це вже було тільки питання часу. Американці почали виведення військ, і режим упав", — сказав він.

Читайте також: Через талібів в Афганістані може початися кривава різня – Добряк

Експерт розповів, як таліби діятимуть надалі.

"Зараз "Талібан" робитиме все, щоб уникнути міжнародної ізоляції. Саме для цього вони здійснили кроки, щоб не брати Кабул силою, вести переговори, створити тимчасовий уряд і передомовлятися з ключовими гравцями як у регіоні, так і у світі. Для талібів важливо, щоб з них зняли клеймо терористів і принаймні на першому етапі вони намагатимуться робити все для того, щоб уникнути ізоляції.

Американці починали переговори з "Талібаном", розуміючи, що інакше вони не зможуть вирішити проблему з Афганістаном, тому що значна частина території не контролювалася урядом, американцями, і таліби залишалися важливим гравцем безпеки в цьому регіоні. Це ж стосується і росіян, які визнають їх терористичною організацією, але це не заважає зустрічатися", — сказав він.

Читайте також: Зачепить Україну: журналіст спрогнозував велику війну в Центральній Азії

Фото: Reuters

Нагадаємо, наступ талібів по всій країні посилився, коли цього літа війська США і НАТО почали завершувати виведення військ з Афганістану.

13 серпня "Талібан" захопив два великі афганські міста, друге і третє за величиною в країні після Кабула — Кандагар і Герат. Днем пізніше таліби взяли під контроль ще чотири столиці афганських провінцій. 14 серпня "Талібан" захопив Мазарі-Шаріф, велике захищене місто на півночі Афганістану.

У цей час угрупування "Талібан" зупинилося на в'їздах до столиці Афганістану Кабула — це єдине велике місто, яке ще контролює офіційна влада. Бойовики почали переговори про мирну зміну влади.

Джерело Україна 24 Теги