В Україні може початися дефіцит продуктів - названо терміни

"Ми дуже відчуємо і дефіцит на продовольчому ринку, і зростання цін"

В Україні може початися дефіцит продуктів - названо терміни

На українців очікує чергова хвиля подорожчання продуктів вже на початку 2022 року. Про це заявив в ефірі програми "Правда з Дмитром Співаком" на телеканалі "Україна 24" телеведучий і політолог Дмитро Співак.

"Ми вже не в змозі забезпечити себе цукровим буряком. Тому що буряки ми імпортуватимемо з Польщі. Виробництво соняшникової олії скоротилося на 14,5%. Вона буде дорожчою і ми її будемо звідкись імпортувати, отже соняшникова олія подорожчає слідом за гречкою, цукром тощо", - каже він.

Читайте також: В Україні зростають ціни на молоко: як це вплине на українців

За його словами, на нову хвилю подорожчання деяких продуктів варто очікувати вже в першому кварталі 2022 року. 

"Лютий, березень - ось інерційна економічна складова вдарить по цінах, тому що в собівартості харчових продуктів є газ, є тарифи на вантажні перевезення. А сьогодні всім підприємцям підвищили податки. І все це разом ось такою сніговою грудкою призведе до того, що в кінці першого кварталу 2022 року ми дуже відчуємо і дефіцит на продовольчому ринку, і зростання цін", - сказав він.

Раніше голова директорату Асоціації франчайзингу Андрій Кривоніс в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, чому зростають ціни на продукти.

"Світові ціни, долар — це спроби прикрити питання цін, тому що не так сильно впливає на внутрішню продукцію ціна за кордоном. Націнки супермаркетів — теж надумана проблема, тому що товар до них заходить уже з підвищеною ціною, а супермаркет застосовує свої звичайні коефіцієнти. Тому проблема в ціноутворенні у виробників та їхніх спробах збільшити прибуток або швидше відреагувати на зміни цін в цілому в країні. Значна частина виробників має довгострокові контракти з мережами, і швидко змінити ціни їм складно. Тому ажіотажні зміни цін найчастіше відбуваються через нецивілізовану торгівлю — маленькі магазини, базари, або довгостроково планово в мережах у спокійному режимі. Ще є питання сезонності, логістики та інші", — сказав він.

Також повідомлялося, що середня зарплата українців у вересні 2021 року зросла на 242 грн і тепер становить 14 239 грн. Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський розповів, у яких галузях зарплати зросли найбільше.

Джерело Україна 24 Теги