Співак попередив Зеленського: "Вагнергейт" матиме продовження

Політолог чекає на нові викриття від Bellingcat

Співак попередив Зеленського: "Вагнергейт" матиме продовження

Розслідувачі Bellingcat після новорічних свят можуть опублікувати нові докази причетності вищого керівництва України до зриву операції із затримання російських найманців з ПВК "Вагнер".

Такий прогноз озвучив в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" телеведучий та політолог Дмитро Співак.

Співак нагадав, що представники Bellingcat 26 листопада вже відреагували на пресконференцію президента Володимира Зеленського в тій частині, яка стосується спецоперації щодо "вагнерівців".

"У них був коментар дуже простий - нам соромно за ту інформацію, яку ми почули з вуст глави української держави... Даю прогноз: гадаю, що буквально після Нового року, після різдвяних свят, наприкінці січня ми побачимо другу та третю частину розслідування цієї дослідницько-розслідувальної компанії, де у дуже негативному світлі будуть представлені факти, документи й докази участі високопосадовців України у зриві цієї операції", - заявив він.

Читайте також: Мовчання влади – це явка з повинною: Гончаренко про "вагнергейт"

Також політолог прокоментував слова ексглави Головного управління розвідки Василя Бурби про операцію щодо "вагнерівців" та реакцію президента.

"Якщо верховний головнокомандувач моєї країни обзиває людину, яка очолювала військову розвідку, бувала в кабінеті у президента й доповідала йому про військову операцію... І раптом, коли щось відбувається, що не подобається президенту, Володимир Зеленський опускається до рівня базару, обзивання людини. Для мене це рівень і показник того, що щось не те відбувається в нашій країні. Так не може бути, так не повинно бути. Я не знайомий з паном Бурбою, не знаю, хто це, але це голова військової розвідки... Компанія Bellingcat показувала, що говорив Бурба і кому він доповідав - ми всі знаємо, що президент про це знав. Бурба доповідав верховному головнокомандувачу, це абсолютно очевидна річ. Верховний головнокомандувач повинен давати добро чи не давати на проведення будь-якої спецоперації, це зрозуміло", – сказав Співак.

Нагадаємо, що на пресконференції президента України Володимира Зеленського телеведучий Савік Шустер поставив запитання щодо зриву спецоперації із затримання найманців ПВК "Вагнер".

"Мені подобається, що ви говорите "нібито". Тобто в принципі стверджуєте, але говорите "нібито", значить, припускаєте. Оскільки я сказав, що сьогодні буде дуже відверта розмова, я без припущень відповідатиму на ваші нібито запитання. Почнемо з того, що ви повинні розуміти моє ставлення до пана Бурби. Я дуже пряма і відкрита людина, і розмовляв з цією людиною теж відкрито і прямо. Раніше я сказав, що це не наша робота, ми втягнуті в операцію іншої держави. То була моя офіційна відповідь", - сказав президент.

Раніше екскерівник Головного управління розвідки Василь Бурба заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що однією з причин зриву спецоперації щодо "вагнерівців" міг бути "кріт" в українській владі.

"Провал спецоперації - це тільки ланцюжок провалів, які відбуваються останнім часом. Людей звільняють, в людей забирають документи прикриття. В командирів груп у липні стріляють у Києві. Тобто це ланцюг і мало б слідство за рік відповісти - у нас є кріт, чи немає?" - наголосив він.

Джерело Україна 24 Теги