Не варто з цим гратись: Карасьов пояснив, чим небезпечний воєнний стан

Політолог розповів, чи є підстави для воєнного стану в Україні

Не варто з цим гратись: Карасьов пояснив, чим небезпечний воєнний стан

У влади України немає причин для запровадження воєнного стану, заявив в ефірі "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" політолог Вадим Карасьов.

"Сьогодні я не бачу серйозних факторів і причин, щоб вводити воєнний стан, оскільки немає безпосереднього нападу. Буде вторгнення, будуть російські війська на території України – тоді можна порушувати питання про введення воєнного стану. Це особливий правовий стан, досить жорсткий з точки зору внутрішньої політики. Тому що це і військова цензура, і конфіскація та моделізація того чи іншого бізнес-активу на оборону та інші сфери, обмеження медійної та журналістської роботи тощо. Якщо вводити воєнний стан без нападу, без дуже серйозних підстав - я в цьому бачу лише внутрішньополітичні завдання. Парламент може ухвалити таке рішення на два місяці, а потім продовжити", — сказав він.

Читайте також: "Інша ДНК": Карасьов пояснив, що не так з владою в Україні

За словами Карасьова, суспільство сумніватиметься у необхідності запровадження воєнного стану.

"Що стосується військової активності РФ біля кордонів України — не йдеться про напад, йдеться про гонку загострень і погроз з боку Росії та США. Росія хоче постійно розхитувати ситуацію в Україні, щоб тут був хаос. Воєнний стан може обмежити хаос, а може поглибити його. Чи є ресурс у влади — силовий, військовий, інформаційний, ідеологічний, ресурс довіри, щоб люди повірили, що в цьому є необхідність? Чи тут стоять внутрішньополітичні резони? Такої довіри зараз немає, будуть сумніви. І це теж не сприяє тому, щоб влада грала воєнним станом. Не треба з ним гратись, бо це дуже серйозна річ", — сказав він.

Читайте також: Воєнний стан в Україні: Залізняк пояснив, коли потрібно голосувати за введення

Раніше перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив, що у разі військової агресії з боку Росії, оперативно буде скликана Верховна Рада для введення воєнного або надзвичайного стану.

"У Верховної Ради може бути тільки один план, якщо є завдання ввести воєнний або надзвичайний стан - зробити відповідні голосування ВР повинна протягом декількох годин", — розповів Корнієнко.

Нагадаємо, 31 жовтня The Washington Post опублікував інформацію про те, що Росія накопичує війська біля кордонів України після завершення навчань "Захід-2021". Повідомлялося, що нібито після маневрів 41-а загальновійськова армія не повернулася на місце дислокації до Новосибірська, а об'єдналася з іншими військовими підрозділами на кордоні з Україною. Переміщення російських військ на тлі напруженості між Москвою та НАТО викликало занепокоєння не лише у США та ЄС.

Джерело Україна 24 Теги