Україна готова постачати більше газу: експерт про запуск "Північного потоку-2"

"Всі наші аргументи покликані підняти значення української ГТС"

Україна готова постачати більше газу: експерт про запуск "Північного потоку-2"

Україна конструктивно пропонує усі можливі варіанти постачання російського газу до Європи. Про це сказала в ефірі ток-шоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" директор з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями "Оператора ДМС України" Ольга Бєлькова.

"На цифрах показуємо, що ніякої критичної необхідності у газопроводі "Північний потік-2" нема. Станом на сьогодні українська ГТС може забезпечити усю Європу таким обсягом газу, скільки Росія зможе продавати.

Але, як відомо, РФ не збільшує своє постачання до Європи попри те, що там є очевидний інтерес до збільшення закупівлі газу", - каже вона.

Бєлькова зазначає, що наразі Україна продовжує переконувати європейських партнерів у тому, що наразі немає критичної необхідності запускати у роботу новий російський газогін.  

"Жоден політик не наважиться сказати, що "Північний потік-2" хоч якось відповідає інтересам України. Усі наші аргументи покликані припідняти значення української ГТС, України як транзитної країни. Ми впевнені у своїй позиції - немає необхідності у "Північному потоці-2" зараз, а надто коли погіршується мілітарна позиції довкола України", - розповіла Бєлькова. 

Зазначимо, що посол України в Німеччині Андрій Мельник в коментарі виданню "РБК-Україна" заявив, що український уряд проситиме Німеччину відмовитися від російського газу, якщо Москва розпочне нову хвилю військової агресії проти України. 

"Ми закликаємо уряд ФРН відразу ж після його інавгурації чітко сформулювати кодекс наслідків, які неминуче спричинить нова військова інтервенція РФ, включаючи введення повного ембарго на імпорт російських енергоносіїв і болючої міжнародної ізоляції Кремля. Ми також очікуємо від Німеччини якісно нового курсу, спрямованого на реінтеграцію Криму", - зазначив посол.

Нагадаємо, раніше соціолог із Берліна Ігор Ейдман розповів, що після зміни влади у Німеччині Україна може розраховувати на значно жорсткішу позицію нового уряду щодо РФ.

"Загалом у Німеччині не люблять робити різких рухів і радикально щось змінювати. Тут вітається завжди поміркованість у всьому та послідовність, зокрема й у політиці. Хоча те, що представник партії "зелених" очолить МЗС Німеччини - це шанс на жорсткіше ставлення до Кремля, гібридної війни, агресії проти України. Від міністра закордонних справ традиційно дуже багато залежить, від зовнішньої політики Німеччини", - сказав Ейдман.

Джерело Україна 24 Теги