Мовчання влади – це явка з повинною: Гончаренко про "вагнергейт"

"Те, що досі не допитано Єрмака, - це взагалі неможливо зрозуміти"

Мовчання влади – це явка з повинною: Гончаренко про "вагнергейт"

Мовчання про ситуацію зі зривом операції із затримання "вагнерівців" - явка з повинною від української влади. Про це сказав в ефірі "Ток-шоу Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко

"На мою думку, це явка з повинною - те, що влада мовчить, те, що влада відмовилася йти на Савіка Шустера в п'ятницю, де обговорювалася ситуація і був виступ Бурби, і відмовилася давати будь-які коментарі", - сказав Гончаренко. 

Він переконаний, що після слів ексглави ГУР Василя Бурби правоохоронні органи мали допитати голову Офісу президента Андрія Єрмака.

"Те, що досі не допитано Єрмака, – це взагалі неможливо зрозуміти. Ми не можемо довести, що Бурба говорить правду, ми не знаємо. Ось Бурба каже: я прийшов до Офісу президента, вийшов до нас Єрмак і дав таку вказівку. Можна було б знайти й запитати Баранецького, колишнього першого заступника голови СБУ, але він мовчить. Тоді українські правоохоронці мають допитати Єрмака і запитати, чи давав він таку вказівку - як вказівку, наказ, побажання"? - обурився нардеп.

Крім того, на його думку, на допит мають викликати й главу України Володимира Зеленського. 

"Нічого такого тут немає - чи давав він команду Єрмаку. Це нескладні речі. У ДБР є кримінальне провадження з вересня минулого року, проте досі Єрмака не допитано", - сказав політик.

 Гончаренко називає знущанням те, що тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді, яка має розібратися в причинах "вагнергейту", очолює представник "слуги народу".

"Що, "Слуга народу" розслідуватиме Зеленського та Єрмака? Вони кажуть, що Єрмак не мав права за своїми посадовими повноваженнями давати таку вказівку, тому й нічого допитувати. Це абсурд, тому що Єрмак не має права керувати урядом - але керує, не має право керувати депутатами - але він ними керує, не має права давати вказівки голові Верховної Ради - але їх дає.

Він багато чого не має права робити, але робить. Наше завдання - з'ясувати, що сталося наприкінці липня 2020 року у будівлі на Банковій", - наголосив Гончаренко.

Раніше екскерівник Головного управління розвідки Василь Бурба заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що однією з причин зриву спецоперації щодо "вагнерівців" міг бути "кріт" в українській владі.

"Провал спецоперації - це тільки ланцюжок провалів, які відбуваються останнім часом. Людей звільняють, у людей забирають документи прикриття. В командирів груп у липні стріляють у Києві. Тобто це ланцюг, і мало б слідство за рік відповісти - у нас є кріт, чи немає?" - наголосив він.

Василь Бурба в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, що під час доповіді керівників Головного управління розвідки щодо "вагнерівців" в Офісі президента були присутні чиновники вищої керівної ланки.

У відповідь позаштатний радник глави Офісу президента Олексій Арестович звинуватив Бурбу в непрофесіоналізмі:

"Чи може вважатися професійною людина, яка не знає порядку застосування сил та засобів згідно з законом про розвідку, і порушує його? Він не мав виконувати вказівку жодного голови Офісу або ще когось, крім президента".