Наслідки "вагнергейту": Разумков попередив Зеленського

Дмитро Разумков розповів, чому потрібно усунути з посади Єрмака

Наслідки "вагнергейту": Разумков попередив Зеленського

Якщо главу ОП Андрія Єрмака не усунуть з посади через "вагнергейт", це матиме негативні наслідки для президента, заявив в ефірі "Чергові по країні" на телеканалі "Україна 24" ексголова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Потрібно розслідувати, і за свої дії потрібно нести відповідальність. Будь-яку — політичну, особисту, а можливо, і кримінальну. Якщо говорити про те, як це (неусунення Єрмака з посади, — ред.) позначиться на президенті, я сподіваюся, що все-таки це станеться. Інакше це буде виглядати так, що цю ситуацію намагаються якось загорнути, приховати, а когось покривати. І це вплине і на інститут президентства, і персонально на Зеленського, і в принципі на інститут влади", — сказав він.

Читайте також: Був свідомий витік — нардеп про "вагнергейт"

Разумков нагадав, що президент відповідає за безпеку громадян.

"Негативу буде дуже багато, суспільство погано реагує на несправедливість. Тим більше це питання національної безпеки, питання життя людей і того, що відбувається сьогодні на Донбасі. Президент відповідає за безпеку та конституційні права всіх громадян", — сказав він.

Раніше екскерівник Головного управління розвідки Василь Бурба заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що однією з причин зриву спецоперації щодо "вагнерівців" міг бути "кріт" в українській владі.

"Провал спецоперації - це тільки ланцюжок провалів, які відбуваються останнім часом. Людей звільняють, в людей забирають документи прикриття. В командирів груп у липні стріляють у Києві. Тобто це ланцюг і мало б слідство за рік відповісти - у нас є кріт, чи немає?" - наголосив він.

Ексголова СБУ Ігор Смешко заявив, що провал спецоперації з затримання бойовиків російської ПВК "Вагнер" - удар по національній безпеці та обороні України.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 33 іноземних громадян, які перебували у приватній військовій компанії "Вагнер". Українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків "Вагнера", для чого виманили їх до Білорусі. Проте за даними ЗМІ, операція зірвалася після того, як силовики доповіли про операцію Офісу президента. Операцію було перенесено після зустрічі розвідників з політичним керівництвом, "вагнерівців" заарештували в Білорусі. Україна просила про їх видачу, оскільки бойовики могли бути причетні до бойових дій на Донбасі. Проте білоруська влада видала "вагнерівців" Росії.

Джерело Україна 24 Теги