Був свідомий витік — нардеп про "вагнергейт"

Сергій Рахманін розповів, чому зірвалася операція із затримання бойовиків ПВК "Вагнер"

Був свідомий витік — нардеп про "вагнергейт"

Спецоперація із затримання вагнерівців зірвалася через витік інформації з українського боку - заявив у програмі "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від фракції "Голос" Сергій Рахманін. 

"Два звіти офіційно підтвердили, що: а) спецоперація була; б) це була українська спецоперація; в) її було призупинено. Далі починаються розбіжності та недомовки. Операція щодо вагнерівців була, я вважаю, фактично провалена — через збіг обставин чи свідомий витік інформації з українського боку. Я прихильник якраз другої гіпотези. Я вважаю, що це свідомий витік інформації. Насправді навіть відстрочка операції, перенесення її на декілька днів ставила операцію на межу зриву. Але в проміжку між новим терміном операції та вказівкою про те, що вона переноситься, стався витік інформації, і він уможливив арешт найманців на території Білорусі", — сказав він.

Читайте також: ФСБ знала про вербування — експерт про операцію з "вагнерівцями"

Рахманін пояснив, чому в розслідуваннях Bellingcat немає інформації про джерело витоку.

"Bellingcat, як і будь-яка розслідувальна організація, діє за простим принципом. Вона збирає, накопичує, систематизує інформацію, як правило, з двох джерел. Це відкриті джерела, а також опитування безпосередніх учасників тієї чи іншої події. Тому вони могли більш-менш виразно пояснити будь-який вузол цієї операції, крім одного - можливого витоку. Якщо припустити, що витік був, то до нього причеті були двоє, троє, щонайбільше четверо людей... І ніхто з цих людей ніколи в житті жодному розслідувачу такого не розповість.

Але натяк є на те, що витік таки був. Коли йдеться про шматок історії, пов'язаної з арештами, допитами бойовиків, то якщо припустити, що це була спецоперація росіян, які вчасно розгадали задуми українських розвідників, не було б такої дивної поведінки росіян і мовчанки, і насправді не було б ніякого затримання", — сказав він.

Раніше позаштатний радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що успішному завершенню спецоперації завадили білоруські спецслужби.

"Операція, можливо, не доведена до кінця згідно з наміченим планом, тому що втрутилася білоруська контррозвідка, яка стояла на вухах у зв'язку з очікуванням президентських виборів. І 33 особи, які перебували за 5 км від президентської резиденції, помітили й заарештували. До речі, питання, чому організатори операції не врахували, що у Білорусі у зв'язку з виборами посилений контррозвідувальний режим. Але якби цього не трапилося, вона цілком могла бути доведена до кінця", — сказав він.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 33 іноземних громадян, які перебували у приватній військовій компанії "Вагнер". Українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків "Вагнера", для чого виманили їх до Білорусі. Проте за даними ЗМІ, операція зірвалася після того, як силовики доповіли про операцію Офісу президента. Операцію було перенесено після зустрічі розвідників з політичним керівництвом, "вагнерівців" заарештували в Білорусі. Україна просила про їх видачу, оскільки бойовики могли бути причетні до бойових дій на Донбасі. Проте білоруська влада видала "вагнерівців" Росії.

Джерело Україна 24 Теги