Переговори Путіна та Байдена: озвучено прогноз, чого чекати Україні

Андрій Гончарук зазначив, що Київ активізував контакти з Вашингтоном

Переговори Путіна та Байдена: озвучено прогноз, чого чекати Україні

Можливі переговори президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна можуть позитивно вплинути на українсько-російську проблематику.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День. Вихідний" на телеканалі "Україна 24" український дипломат Андрій Гончарук.

"По-перше, є запитання: чи відбудеться така зустріч, яка в принципі, напевно, логічна після того, як відбувся червневий саміт у Женеві й сторони погодилися підтримувати відповідні контакти. Продовження цих контактів щонайменше було показано в деяких подіях, зокрема у візитах високопосадовців Сполучених Штатів Америки до Москви - не просто високопосадовців, а ще й спеціалістів по Росії - Вікторії Нуланд і пана Бернса", - сказав дипломат.

Читайте також: Лукашенко готує несподівану розв'язку мігрантської кризи: у Білорусі розкрили деталі

Коментуючи, що матиме від такої зустрічі Україна, Гончарук зазначив:

"Стосовно того, що ми з цього будемо мати, з точки зору нашої активності, наших міністрів і представників влади, які досить активно виїжджають у Вашингтон в останні місяці й, зокрема на початку вересня був візит президента туди, і я впевнений, що відповідні домовленості є стосовно щонайменше обміну інформацією... Тому якщо наші питання будуть розглядатися, але саме в сенсі нашого інтересу - що робити далі з тими чи іншими проблемами, які у нас існують з Російською Федерацією, то я думаю, що це позитивно".

Щодо можливих газових домовленостей експерт висловив сумнів, що російський газопровід "Північний потік-2" може бути зупинений.

Нагадаємо, у Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін і президент США Джо Байден можуть найближчим часом провести онлайн-розмову й обговорити НАТО та Україну.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що поки що чітких термінів щодо розмови президентів немає.

"Конкретних термінів поки що немає, потрібно набратися терпіння... Коли будуть контакти - поки що розуміння чіткого немає. Чи можливі вони до Нового року? Так, можливі. Але може бути й пізніше", - зазначив Пєсков.

Джерело Україна 24 Теги