Бурба розповів про звільнення з розвідки: "Мене дивує позиція президента"

Ексглава ГУР розкрив подробиці свого відходу зі служби

Бурба розповів про звільнення з розвідки: "Мене дивує позиція президента"

В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна 24" ексглава ГУР Василь Бурба розповів про звільнення після спецоперації з затримання "вагнерівців".

За його словами, рішення про його звільнення зі служби ухвалював президент України Володимир Зеленський.

"Є військовослужбовець, а є верховний головнокомандувач. Я не обговорюю укази президента. Він вважав доцільним - мене звільнили", - сказав ексглава ГУР.

Бурба розповів, що був звільнений з посади у той момент, коли готував план заходів з перевірки щодо провалу операції із затримання бойовиків. 

"Позиція президента мене дивує. За два дні до звільнення, коли я вперше потрапив до президента після провалу операції, хоча з моменту 29-го плюс-мінус 5-6 днів я не зміг потрапити, я підготував план заходів з перевірки щодо провалу операції. Все дуже чітко: є перемога - ми аналізуємо, є провал - ми двічі аналізуємо, що сталося", - повідомив він.

Читайте також: Скандал із "Вагнергейтом": шеф-редактор Insider назвав винних у зриві операції

Військовослужбовець зазначає, що президент погодив написання рапорту з усіма прізвищами тих, хто був долучений до складної операції.

"Ми розуміли, що з Білорусі зараз прибудуть співробітники ФСБ, які все розслідуватимуть. І президент погодив план з перевірки осіб, яким було відомо про операцію. Він мені погодив, що впродовж одного-двох днів я дам рапорт, де вкажу всі прізвища, починаючи від ГУР, СБУ тощо. А також прізвища тих, хто був у кабінеті - це нормальні явища, нормальний протокол розслідування.

Ми проговорили, 4 числа (4 серпня 2020 року, - ред.) ввечері я був готовий доповідати. У п'ятницю вранці я попросився до президента, але дізнався, що має бути указ про звільнення", - зазначив він. 

Нагадаємо, ексглава ГУР Василь Бурба в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, що під час доповіді керівників Головного управління розвідки щодо "вагнерівців" в Офісі президента були присутні чиновники вищої керівної ланки.

"На доповідях керівника воєнної розвідки на момент 2019-2020 років присутні особи, які визначаються президентом. Тобто я, як керівник, доповідаю тим особам, які є в кабінеті. В нашому випадку за командою президента в кабінеті були, крім мене та президента, голова Офісу президента, заступник голови Офісу президента, був керівник розвідкомітету. В цьому складі відбувалась доповідь", - повідомив Бурба. 

Джерело Україна 24 Теги