Скандал із "Вагнергейтом": шеф-редактор Insider назвав винних у зриві операції

"Ми знаємо, що бойовики доїхали до Мінська, тобто операція йшла успішно"

Скандал із "Вагнергейтом": шеф-редактор Insider назвав винних у зриві операції

Спецоперація щодо затримання бойовиків російської ПВК "Вагнер" справді могла бути зірвана з провини української влади. Таку думку озвучив в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" шеф-редактор видання "Insider" Роман Доброхотов

За словами журналіста, українські спецслужби, які розробляли цю операцію, не могли самостійно її припинити без вагомих причин.

"Вже однозначно доведено, що операція була, є документи за підписом міністра оборони, її розробляли українські спецслужби. Тоді питання: чому операція так і не відбулася? Очевидно, що самі спецслужби просто так цього не зробили б. Ніхто, окрім президента, не був уповноважений цю операцію перенести", - каже Доброхотов.

Читайте також: "Було б краще застрелитися": Арестович про документи щодо "вагнерівців"

Він зазначає, що операція із захоплення бойовиків йшла успішно до самого Мінська, а ось що трапилося далі - поки що незрозуміло.

"Ми знаємо, що бойовики доїхали до Мінська, тобто операція йшла успішно до останнього моменту і не було жодних причин в українських спецслужб її скасовувати. І я не бачу жодного іншого пояснення, крім того, що президент її скасував. Або ж більш конспірологічна версія - Єрмак (Андрій Єрмак - голова Офісу президента, - ред.), не питав думки Зеленського про перенесення операції і просто поставив його перед фактом.

Але хтось із них точно цю інформацію Бурбі (Василь Бурба – голова управління розвідки Міністерства оборони України – ред) передав, інакше тоді операцію просто не було б перенесено”, – зазначив Доброхотов.

Нагадаємо, 17 листопада Bellingcat опублікував першу частину розслідування спецоперації із затримання "вагнерівців". Протягом року група за участю The Insider розслідувала обставини операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефти", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК, причетних до військових злочинів в Україні. 

Операція мала закінчитися тим, що літак із бойовиками приземлиться на території України, де їх затримають правоохоронці. Проте в останній момент операцію перенесли, і 33 найманців затримало КДБ Білорусі.

Нардеп від фракції "Слуга народу" Федір Вениславський заявив, що у розслідуванні міжнародної групи Bellingcat про спецоперацію із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнер" немає жодної сенсації.

"Якщо уважно прочитати (звіт - ред.), фактично ніякої сенсації ні для кого з цього розслідування не вийшло, про що анонсували постійно представники опозиційних політичних сил, розповідаючи, що буде підтверджено зраду, злив. Жодної зради, жодного зливу в даному разі розслідувачами Bellingcat не встановлено", - сказав нардеп.

Джерело Україна 24 Теги