Війська Росії біля кордонів: названо головну загрозу для України

Військовий експерт оцінив переміщення російської армії

Війська Росії біля кордонів: названо головну загрозу для України

Головну військову загрозу для України з боку Росії сьогодні становить 3-я мотострілецька дивізія, яка базується поблизу населених пунктів Богучар та Валуйки за кілька десятків кілометрів від кордону з Луганщиною.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" розповів військовий експерт Олег Старіков.

"Я завжди для того, щоб робити висновки, беру інформацію з офіційних джерел. Це Міністерство оборони, Збройні сили та Головне управління розвідки... Вони кажуть - справді біля кордонів України з 2016 року зосереджуються підрозділи 20-ї армії, штаб дислокації Вороніж, і дві бойові дивізії - 144-а та 3-я мотострілецькі дивізії", - зазначив він.

Читайте також: Путін виголосив важливі слова про Україну, яких ніхто не помітив - Ілларіонов

За словами експерта, підрозділи, які входять до 144-ї мотострілецької дивізії, мають місце дислокації Смоленськ, а конкретно - Єльня.

"Від України це 250-300 км. Так ось, за всією військовою наукою та військовим мистецтвом ця дивізія входить до західного військового округу. Її призначення Захід, а не Україна. Україна – це друге її завдання. А перше завдання – Захід. А ось 3-я дивізія мотострілецька, яка розміщується Богучар-Валуйки, це для України дуже небезпечно", - пояснив він.

Як зазначив Старіков, 144-а дивізія нині несе Україні лише потенційну загрозу, "а потенційна загроза - це для військових нормальний стан справ".

Раніше ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи можлива відкрита військова агресія Росії проти України.

"Чи варто очікувати чогось великого, серйозного найближчим часом? Перше, ми ніколи не можемо сказати на 100%, завжди є ймовірність. І враховуючи те, що Путін не відмовився від своїх планів, ми не можемо сказати, що ця ймовірність дорівнює нулю. Ні, на жаль, це не так. З іншого боку, той факт, що в соціальних мережах з'явилися відео з пересуванням збройних сил, бойової техніки до кордонів України або кудись туди, якщо, припустимо, це відбувається... Той факт, що з'явилася стаття в Washington Post (31 жовтня газета опублікувала статтю під заголовком "Пересування російських військ поблизу кордону з Україною викликають заклопотаність в США і Європі" - ред.), що це стало обговорюватися, є індикатором того. Але знову-таки, ми не можемо на 100% це сказати. Найімовірніше, це є шантажем і залякуванням, ніж реальними приготуваннями", — сказав Ілларіонов.

Своєю чергою, ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов вважає, що президент РФ Володимир Путін зараз не зацікавлений у загостренні ситуації на українському напрямку.

Джерело Україна 24 Теги