Відповість одна людина — Разумков висловився про промах РНБО

Дмитро Разумков розповів, на чиїй відповідальності усі рішення Ради нацбезпеки та оборони

Відповість одна людина — Разумков висловився про промах РНБО

Слова ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова про недоліки роботи РНБО прокоментував у програмі "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Я багато разів на Раді нацбезпеки та оборони звертався до секретаря і говорив: "Дайте матеріали, щоб почитати, за що ми голосуємо і що ми обговорюємо" — "Ні, це закрита інформація". Я пропонував зробити її таємницею, дайте за день-два опрацювати. Тому що коли ти приходиш, а на столі ось така папка (показує руками — ред.), де написано: питання 1,2 3... Санкційні списки — ось такі талмуди. Підприємства, фізичні особи. За це голосувати дуже важко.

Плюс ви знаєте мою позицію, це відбувалося відразу, коли під санкції почали потрапляти громадяни України. Ми зараз не говоримо, правильно чи неправильно, для цього є суд. Якщо людина порушила закон, вона повинна відповідати .Якщо вона працює не на користь держави, 111 стаття "держзрада", — закон, і людина має нести відповідальність не санкціями, а в рамках чинного процесуального кодексу. А ми виносимо санкції, підмінюючи собою суд. Так давайте суди закриємо, залишимо лише РНБО, президент виконуватиме роль суду, підписуючи все, що хоче Офіс президента", — сказав він.

Читайте також: Чи виженуть Разумкова з Ради: Арахамія дав відповідь

Разумков нагадав, що не можна робити замах на чужі повноваження.

"Так не можна працювати в державі. У президента є свої повноваження, закріплені в Конституції. У Верховної Ради — свої повноваження. І не можна заходити на поле один одного. Конституція чітко створила баланс. На жаль, ми вже бачили, що коли ти намагаєшся на себе натягнути більше, ніж тобі дозволено, це призводить до потрясінь та негативних наслідків для країни та для того, хто це робить", — сказав він.

Читайте також: "Пропонували, і не раз": Разумков про отриману пропозицію очолити партію 

Разумков відповів, чи є механізм для притягнення до відповідальності членів РНБО.

"РНБО — це консультативний орган. Він може пропонувати порекомендувати будь-що, наприклад, стрибнути з вікна. Рішення приймає президент — вводити цю пропозицію указом у силу чи не робити цього. Підпис там один, підпис президента. Відповідальність лежатиме на одній людині, і це потрібно розуміти всім, включаючи Офіс президента", — сказав він.

Раніше Розумков розповів про тиск на його колег у Верховній Раді з боку Офісу президента. За його словами, деяких нардепів намагаються залякувати з боку Офісу президента та "Слуги народу", намагаючись змусити їх відмовитися від членства в міжфракційному об'єднанні.

"Я знаю про те, що досить серйозний тиск відбувається з боку представників Офісу президента, з боку керівництва фракції безпосередньо на людей. Когось уже звільнили з посади керівників підкомітетів, на когось чинять тиск: "Якщо ти не вийдеш із групи, з міжфракційного об'єднання, то ми звільнимо твого родича", - розповів він.

Джерело Україна 24 Теги