Екссекретар РНБО розкритикував Данілова: що зроблено не так

"Міграційна криза – це просто нова зброя"

Екссекретар РНБО розкритикував Данілова: що зроблено не так

Відповідь секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данилова німецькому депутату, який запропонував перенаправити мігрантів із польського кордону в Україну, не зовсім адекватна. Про це заявив в ефірі ток-шоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" екссекретар РНБО Олександр Данилюк.

"По-перше, заява німців, м’яко кажучи, недолуга. Такі речі не треба робити. Але реакція Данілова мені теж здається не зовсім адекватною. Але якщо подивитися, то це стандартна зараз форма комунікації із Заходом – сам дурень, бо ми вважаємо, що свою суб’єктність демонструємо, якщо так відповідаємо. Я вважаю, що треба відповідати з певною гідністю і розумінням позиції держави, а не просто "вщипнути" там когось", - сказав він.

Читайте також: "Доводилося виправдовуватися": нардеп прокоментувала заяву Данілова

"По-друге, чи є ці заходи адекватними (які ввела РНБО своїм рішенням щодо посилення охорони на кордоні з Білоруссю – прим. ред.)? Я думаю, що так, достатніми. Навіть хочу сказати, що це можна було зробити абсолютно спокійно без РНБО. Дивіться, Нацгвардія, прикордонники й поліція – це МВС, це їхня робота. Чи є тут реальні загрози нацбезпеці? Насправді немає... У нас з Білоруссю майже 1100 кілометрів кордону, його треба було укріплювати не сьогодні, а 1-4 роки тому.

Міграційна криза – це просто нова зброя. Але для МВС це плюс-мінус штатна ситуація, до неї треба бути готовими. Тому в принципі це можна було вирішити й без РНБО. Але добре, провели РНБО, ухвалили рішення – цього буде достатньо.

Давайте подивимося, яке ще рішення ухвалювалось на РНБО. А тут виникає багато запитань. Тому що на пресконференції Данілов дає: така ситуація – рішення ухвалене, така ситуація – рішення ухвалене. А яке рішення? Чи ухвалене? Чи адекватне воно? Якщо це і є інформування суспільства, то краще таких пресконференцій не проводити", - зазначив Данилюк.

Нагадаємо, секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов запропонував депутатам парламенту Німеччини "взяти до себе додому" нелегальних мігрантів, які з території Білорусі намагаються потрапити до Євросоюзу. Так він відповів експерту із закордонних справ Соціал-демократичної партії у Бундестазі Нільсу Шміду, який запропонував направляти мігрантів в Україну, оскільки ЄС нібито не може "просто відкривати кордони та впускати людей".

Данілов сказав, що на засіданні РНБО розглянули сьогоднішню заяву Шміда.

"У нас є пропозиція до соціал-демократів - взяти до себе додому по два, по три, по п'ять, скажімо так. Якщо мало місця – у Бундестазі у них там є кабінети. Нехай вони беруть їх до себе і нехай вони там перебувають. З якого переляку ми маємо їх брати до себе, якщо німці про них повинні дбати? Дуже дивно, коли нам німці починають розповідати, що нам з цього приводу робити. Така пропозиція прозвучала саме соціал-демократам, я не жартую", – сказав секретар РНБО.

Раніше опозиційні білоруські ЗМІ опублікували відео, як сотні мігрантів прямують до кордону Білорусі з Польщею. Видання Хартія97 повідомляє, що відео було знято у понеділок вранці неподалік від прикордонного переходу "Брузгі".

Як зазначається, сотні мігрантів йдуть уздовж траси, їх супроводжують білоруські силовики у військовій формі й зі зброєю, деякі з них зі службовими собаками.

Джерело Україна 24 Теги