"Може бути диверсія": Радуцький про причини дефіциту кисню

За його словами, в Україні усі кисневі заводи приватні

"Може бути диверсія": Радуцький про причини дефіциту кисню

В Україні дійсно є дефіцит кисню, заявив в ефірі "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Перше - це те, що.. І сьогодні вже СБУ і силові структури почали займатися цим питанням, бо є підозри, що це може бути так само диверсія, бо чомусь саме на прогнозований пік епідемії два найпотужніших кисневих заводи стали на технічну профілактику. На прохання уряду перенести технічну профілактику там відповіли, що це неможливо. Заводи поки стоять, але вже 2 листопада вони виходять із профілактики... На жаль, це приватні заводи - в країні всі кисневі заводи є приватними.

На сьогодні такого, щоб зупинився кисень, не було ні в одній області. В Одесі, наприклад, по цій лікарні вже розібралися. Там є політична складова, а кисень був. Я сьогодні мав розмову з Одеською держадміністрацією та облрадою. Там не все так просто - нехай правоохоронні органи та обласна адміністрація розбираються. Концентратори там були в лікарнях. Навіть якщо кисню у балоні не було, то там були концентратори. Це дуже непросте питання по Одесі", - заявив він.

Читайте також: "Захворюваність на COVID-19 зросте найближчим часом — експерт озвучив прогноз"

Також Михайло Радуцький зазначив, що наразі Україні потрібно 344 тонни кисню на добу на всю країну.

"До того ж саме "Дельта", а зараз ми вже маємо "Дельта+"... Вони дуже сильно підвищують відсоток кисневозалежних пацієнтів - на 10-15% збільшилася їхня кількість... МОЗ, на жаль, не керує кисневими заводами, але в ручному екстреному режимі сьогодні розв'язує питання по Чернігову, інших областях. На сьогодні перші 160 тонн кисню ми отримали від Польщі...", - вказав він.

Нагадаємо, в Одесі пацієнтів однієї з лікарень довелося серед ночі евакуювати до іншого медзакладу. Причиною цього стала нестача кисню для хворих.

Зазначається, про те, що в лікарні може настати критична ситуація з киснем, медики повідомили Міністерство охорони здоров'я напередодні. Перебої з киснем сталися в обласному центрі соціально значущих хвороб на вулиці Михайловського. Цей медзаклад сьогодні виконує функції лікарні, де лікування проходять пацієнти з COVID-19.

Раніше політолог Дмитро Васильєв заявив, що ту статистику по COVID-19, яка є в Україні, треба множити мінімум на три, щоб розуміти, скільки насправді людей хворіють.

"У нас статистика є, зокрема, позитивна. Бо коли ми подивимося на Моршин, то це найкращий кейс, який демонструє людям, що так, потрібно вакцинуватися.

У нас навіть була офіційна заява і від лікарів, і від Міністерства охорони здоров'я, що ту статистику, яка є в Україні, треба множити мінімум на три, щоб розуміти, скільки насправді людей хворіють. Тому що перетікання хвороби буває різним. Дуже багато людей самолікуються - ну це звичайний принцип українців, тому що ми все "знаємо" про політику, економіку та медицину. І ми - найкращі лікарі самі для себе. Дуже багато людей... інколи й не здають тести, тому що це коштує грошей, тому що це треба кудись бігти тощо. Тому що так налагоджена система", - зазначив він.

Джерело Україна 24 Теги