На Україну йде тиск за двома напрямками: Бутусов розповів деталі

На його думку, зараз Росія значно посилила свою активність на фронті

На Україну йде тиск за двома напрямками: Бутусов розповів деталі

Зараз на Україну тиск йде з боку Росії по двох напрямках.

Про це сказав в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна 24" журналіст Юрій Бутусов.

"Я думаю, що дійсно продовжується психологічна підготовка до загострення і це частина сценарію російського керівництва для того, щоб зараз натиснути на керівництво України та отримати бажані для себе переваги. Зараз тиск йде з боку Росії по 2-х напрямках, які підтримуються такими психологічними атаками на керівництво України.

Перше - вони намагаються скористатися критичним станом української енергетики. Пробити постачання для себе енергоносіїв на вигідних умовах, укласти прямі угоди на постачання через Білорусь або Росію електрики, вугілля і безпосередньо інших енергоресурсів, газу", - зазначив журналіст.

Читайте також: "Не стиль цього пана: експерт про статтю Медведєва про Україну"

Друге, на його думку, те, що зараз Росія значно посилила свою активність на фронті:

"Російські війська намагаються зараз перехопити ініціативу. Якщо оцінювати кількість обстрілів, які зараз на фронті, кількість боєприпасів, які зараз вивалюють на наші позиції, на командні пункти, на вогневі позиції за останні 2 місяці, то Росія, на жаль, набагато активніше завдає ударів, ніж отримує ударів у відповідь. Сьогодні знову в черговий раз було бомбардування з дронів Авдіївки. Це не перший раз були вже артилерійські обстріли цього українського міста. Це вже не перша атака з повітря, коли скидають бомби дрони та регулярно йдуть обстріли по командних пунктах".

За словами Бутусова, зараз на фронті така ситуація, коли українське керівництво намагається не допустити з боку України настільки ж активних дій, які зараз завдають росіяни.

"Без сумнівів, що ці провокації чи обстріли, ця війна, яку зараз Росія посилює на Донбасі, - це теж стратегія тиску. Вона намагається досягти того, щоб Україна припинила спротив на Донбасі та вийшла на прямі перемовини на російських умовах як щодо питань окупованих територій, так і щодо енергетичних питань.

Зараз дуже небезпечна ситуація. Я думаю, що за 2,5 роки президенства Володимира Зеленського зараз найсерйозніший тиск із боку Росії - причому з кількох напрямків. І ця стаття Медведева - це частина інформаційної психологічної кампанії", - зазначив Бутусов.

Читайте також: ""Стаття Медведєва – це антисемітський "наїзд" на президента України", - ексміністр"

Нагадаємо, 11 жовтня в російській газеті "Комерсант" вийшла стаття Дмитра Медведєва. У ній політик заявив, що на чолі України сьогодні стоять "неосвічені і необов'язкові люди", які "постійно змінюють позицію на догоду своїм заокеанським господарям і політичній кон'юнктурі" і залежать від "подачок" з Євросоюзу та США.

Також Медведєв назвав український закон про корінні народи "ублюдочним", Кримську платформу — "дебільною", і натякнув, що Росія чекатиме для переговорів нового, проросійського керівництва в Україні. Експрезидент Росії заявив, що президент Володимир Зеленський зрадив свою ідентичність і свою російську мову, тому з ним розмовляти не будуть.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна вперше за часів незалежності отримала план оборони, який передбачає координацію військових і всіх органів влади на випадок бойових дій.

"По-перше, це фундаментальний документ. Вперше за часів незалежності є план нашої оборони, там де є повна взаємодія всіх органів без виключення. Це стосується не тільки військових, це стосується всіх органів центральної виконавчої влади, всіх органів місцевої влади, це стосується застосування того закону, який ми влітку прийняли, що стосується територіальної оборони і має назву закону "Про національний супротив". Всі ці компоненти зведені в єдину систему координат", - заявив він.

Джерело Україна 24 Теги