"Лавров ні до чого": Клімкін розповів, хто зриває всі зустрічі щодо Донбасу

Павло Клімкін пояснив, хто насправді блокує переговори у Нормандському форматі й чому

"Лавров ні до чого": Клімкін розповів, хто зриває всі зустрічі щодо Донбасу

Єдина людина, яка все вирішує у Москві - це президент РФ Володимир Путін і тільки від нього залежить вирішення питання щодо Донбасу. Про це сказав в ефірі програми "Народ проти" на телеканалі "Україна 24" колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, на зустрічах між міністрами у Нормандському форматі Путін давав прямі вказівки міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову. І Клімкін вважає, що останній не причетний до постійних зривів переговорів щодо Донбасу. 

"Іноді Лавров має вказівки від Путіна, і тоді він говорить. Іноді він не має, і тоді перед вами читає тези і переставляє речення. Тому Лавров тут точно ні до чого. Якщо буде зустріч міністрів закордонних справ... ну, процес заради процесу - це краще ніж мовчати, краще ніж відсутність взагалі просування будь-якої розмови у Нормандському форматі", - сказав Клімкін.

Читайте також: "Росіяни шоковані бойовим духом українців" – Клімкін про книгу російського "кдбіста"

На думку колишнього міністра, зустріч у форматі міністрів закордонних справ не принесе Україні жодних результатів через позицію президента РФ Володимира Путіна.

"Єдина людина, яка щось вирішує у Москві - Путін, а він зараз відчуває новий маневр і геополітичну м'ясорубку. Це не означає, що його позиції покращилися, проте він вважає, що у нього з'явилася гра в медіатора між США і Китаєм. Цим країнам він не потрібен, але у цю гру Путін гратиме", - зазначив Павло Клімкін.

Читайте також: Меркель зрозуміла, що Путін їй бреше — Клімкін

Нагадаємо, що, на думку політолога Костянтина Матвієнка, наступна зустріч "нормандської четвірки" не повинна відбутися раніше за зміну уряду в Німеччині. 

"Якщо будуть брати участь Макрон, Зеленський Меркель і Путін - це Зеленський один проти трьох. Якщо уряд в Німеччині зміниться - це буде вже два на два", - розповів експерт.

Раніше радник української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Олексій Арестович заявляв, що Росія блокує проведення зустрічі учасників Нормандського формату, бо РФ не виконує паризькі домовленості, під якими зокрема підписався Путін.

"Є така штука як Паризький саміт, який відбувся 9 грудня 2019 року. І там сторони взяли на себе зобов’язання на рівні голів держав-учасниць, включно з Росією. Я думаю Україні, Франції, Німеччині, а також Росії було б дуже важливо підбити реальні підсумки цього саміту і вирішити, хто що виконав, а що не виконав. Росіяни блокують це, тому що оцінка буде не приємна для них. Фактично вони не виконують паризькі домовленості, під якими зокрема підписався Путін. Це ставить Росію як відповідального дипломатичного партнера для світу, як члена Ради безпеки ООН в дуже незручне становище. Тому вони звинувачують Україну і перешкоджають такій зустрічі", - сказав радник у ТКГ.

Джерело Україна 24 Теги