"Грузія переросла Саакашвілі": політолог про повернення експрезидента

За словами політолога, Саакашвілі, напевно, сподівався, що грузини вийдуть на його захист

"Грузія переросла Саакашвілі": політолог про повернення експрезидента

Було б дивно, якби Михайло Саакашвілі координував свою поїздку до Грузії з президентом України Володимиром Зеленським - це була радше його власна ініціатива.

Про це в ефірі токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" заявив політолог Олексій Якубін.

"Мені здається, що це була його власна ініціатива (поїздка в Грузію - прим. ред.). Він - така людина, яка вирішила змінити для себе обставини або створити нові обставини для себе. Але, як ми тепер побачили, він, м'яко кажучи, переоцінив ситуацію. І свою роль у ситуації в Грузії", - сказав експерт.

Читайте також: "Саакашвілі погано ходить і розмовляє - Бацман про голодування експрезидента"

За словами політолога, Саакашвілі, напевно, сподівався, що грузини вийдуть на його захист або що його роль суттєво вплине на грузинські вибори:

"Проте так не сталося. Грузія переросла Саакашвілі - от і все. Мені здається, що в Грузії більшою мірою помітно почали формувати вже не вождистські структури, а колективістські - наприклад, на партійному рівні. Саакашвілі - це, скажімо так, людина іншої епохи. Але він продовжував думати, що нібито нічого не змінилося, але ситуація змінилася".

"Як має реагувати Україна? З одного боку, так, Саакашвілі є українським громадянином. Але він же знав, куди сам їде. Тобто Україна його не відштовхувала. У нього були можливості їздити по всьому світу, крім Грузії, як громадянин України - ніхто його не чіпав. Повірте: навіть Грузії він особливо не був потрібен. Так, там були винесені вироки - на 6 років, - але їх в принципі влаштовувала ситуація, що Саакашвілі десь перебуває за межами країни. Тому, чому він приїхав, - це його особистий вибір... Водночас якою є реакція Заходу? Чи бачимо ми "в конвульсіях" представників західних структур, які б боролися за Саакашвілі? Ні, не бачимо. Я думаю, що вони взагалі були шоковані в контексті того, що Саакашвілі взяв і поїхав у Грузію", - зазначив пан Якубін.

Нагадаємо, Офіс генпрокурора вирішив не відправляти владі Грузії запит на екстрадицію в Україну колишнього президента Грузії, главу виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі.

У відомстві повідомили, що запит на екстрадицію Саакашвілі навіть не готували.

До цього політолог Сергій Таран підкреслив, що Україна повинна докласти зусиль для звільнення Михайла Саакашвілі через те, що він - наш громадянин. Однак, за його словами, сам Саакашвілі безвідповідально вчинив, приїхавши до Грузії під час виборів.

"Звісно, якщо  Саакашвілі має український паспорт, українська держава повинна його визволяти, питань немає, але давайте називати речі своїми іменами. Це був абсолютно безвідповідальний вчинок. Але з іншого боку у Саакашвілі є зараз прекрасна можливість підтвердити всю ту риторику, яку він говорив в Україні дуже довго. Він говорив, що Грузія - реформована країна з прозорим правосуддям, без політичної корупції, з абсолютно зрозумілими прозорими судами. Він пропонував оці всі грузинські реформи принести в Україну, він хотів їх тут реалізувати, і для того, до речі, його призначили в Офіс простих рішень очолювати реформи.  Ось зараз у нього буде прекрасна можливість довести те, що він говорив в Україні, і захистити себе легко і просто в грузинських судах.  Україна, звісно, йому повинна допомагати, але дуже сумно, що замість того щоб говорити про серйозні геополітичні проблеми, ми зараз з грузинами маємо розбиратися з оцим",- сказав Таран.

Джерело Україна 24 Теги