Ще один привід для санкцій - експерт про запуск "Північного потоку-2"

"Криза через ціну на газ, нестачу газу - все було задіяно для того, щоб щвидко сертифікувати і запустити"

Ще один привід для санкцій - експерт про запуск "Північного потоку-2"

Росія не зможе запустити у роботу газопровід "Північний потік-2" до сертифікації, через можливі санкції з боку Сполучених Штатів Америки. Таку думку озвучив в етері програми токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" директор Українського парламентського інституту Ігор Когут.

"Це може стати ще одним приводом для США, щоб ухвалювати певні рішення санкційного порядку. Я добре пам'ятаю ці дні у липні, коли президент США відмовився від санкцій. У розмові з канцлеркою Ангелою Меркель була домовленість, щоб підтримати партнерські стосунки з ЄС і Німеччиною. Але ще тоді Конгрес США, як варіант, бачив можливість через сертифікацію принаймні відтермінувати (запуск "Північного потоку-2", - ре)", - сказав він.

Читайте також: Європа лобіює інтереси "Газпрому" — політолог про транзит газу через Україну

Крім того, на думку експерта, Російська Федерація стала ініціатором великої енергетичної кризи, яка нині поширюється європейським континентом. Когут вважає, що таким чином Росія змусила інші країни прийняти її умови та пришвидшити процес сертифікації "Північного потоку-2". 

"Наразі я не бачу можливості навіть цього відтермінування. Сполучені Штати відмовляються від запровадження санкцій, а з боку Росії була проведена велика кризова кампанія. Тому оця криза через ціну на газ, нестачу газу - все було задіяно для того, щоби швидко сертифікувати і запустити", - додав Ігор Когут. 

Раніше політолог політолог Андрій Миселюк на телеканалі "Україна 24" зазначив, що Україні та нашим західним партнерам не вдасться призупинити сертифікацію російського газопроводу "Північний потік-2". І щоб зберегти транзит газу через нашу територію, маємо розглядати ідеї створення тристороннього газового консорціуму за участі Німеччини, України та Росії.

"20 років тому його намагалися створити: були зустрічі, переговори, презентації. Проте це нічим не закінчилося. Зараз Німеччина розглядає це питання знову. Це дуже добре, бо інтерес такого сильного гравця, як Німеччина змусить РФ ставитися до своїх обов’язків відповідальніше", - каже він.

Джерело Україна 24 Теги