Відставка Разумкова затягнеться: ексклюзив "Україна 24"

Опозиція заявляє, що "Слуга народу" намагається зібрати голоси, яких не вистачає

Відставка Разумкова затягнеться: ексклюзив "Україна 24"

Чим планують займатися народні депутати 5 жовтня, розповіла з Верховної Ради кореспондентка телеканалу "Україна 24" в програмі "Сьогодні Ранок".

"На порядку денному понад 30 питань, але ще в понеділок під час Погоджувальної ради було зрозуміло, який буде настрій під час цього пленарного тижня. Очевидно, що законодавча діяльність відходить на другий план, і такі важливі питання, як готовність країни до опалювального сезону, тарифи, перенесені на кінець робочого тижня. У п'ятницю під куполом на годині запитань до уряду буде присутній міністр енергетики", — розповіла вона.

Читайте також: Чи залишиться Разумков в політиці після відставки: прогноз експерта

Поки що головною темою залишається відставка спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Вже почався цей процес, монобільшість зібрала необхідну кількість голосів і навіть більше — майже 200. Варто зазначити, що для звільнення спікера треба спочатку зібрати 150 підписів, щоб винести питання на голосування, а потім 226 голосами проголосувати за його відставку у сесійній залі.

 Зараз у "Слузі народу" кажуть, що домагатимуться, щоб це сталося до кінця тижня. Однак в опозиції зазначають, що це суперечить регламенту, тому що перед тим, як запустити голосування, потрібно внести це питання на включення до порядку денного. Можливо, тому депутати вирушили на нараду зі спікером ВР, щоб узгодити це питання.

В опозиції також говорять, що за регламентом все це повинно тривати до 10 днів, тому що Разумков повинен ще зробити звіт по кошторису Верховної Ради, Рахункова палата повинна зробити свій звіт, документи потрібно роздати депутатам за два дні до початку виступу спікера парламенту. Тому зараз питання відставки зависло в повітрі, розповіла кореспондентка.

Крім того, за її словами, в опозиції кажуть, що "Слузі народу" не вистачає голосів для відставки спікера, тому зараз нібито йдуть переговори з такими фракціями, як "За майбутнє", частина "Голосу" та інші.

Читайте також: Разумков жорстко висловився щодо своєї відставки: "Буде працювати закон"

Дмитра Разумкова вже усунули від головування на два найближчих засідання Верховної Ради.

Нагадаємо, нардеп від "Слуги народу" Олексій Устенко в коментарі "Інтерфакс-Україна" повідомив, що депутатська фракція "Слуга народу" на виїзному засіданні в Трускавці зібрала понад 150 підписів, необхідних для ініціювання відкликання Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков був делегований на свою посаду фракцією "Слуга народу" і може бути замінений, якщо у нього виникають розбіжності з монобільшістю.

Джерело Україна 24 Теги