Разумков не заперечує, що нинішня ситуація з ним пов'язана з позицією Банкової

"Ми розуміємо, що партія і фракція "Слуга народу" - це партія президента", – спікер парламенту про свою відставку

Разумков не заперечує, що нинішня ситуація з ним пов'язана з позицією Банкової

Питання про свою можливу відставку, яку активно сьогодні обговорюють ЗМІ, прокоментував спікер Верховної Ради Дмитро Разумков у програмі "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна 24".

Голова парламенту вважає непорядним те, що його відставку можуть у "слузі народу" обговорювати без його участі. Також він зазначив, що у нього немає ні з ким конфліктів, ні з нардепами фракції "Слуга народу, ні з нардепами інших фракцій.

На запитання телеведучого Савіка Шустера про те, що конфлікт міг початися з рішення Разумкова відправити на Венеціанську комісію законопроєкт про олігархів, спікер ВР відповів, що це могло стати однією з причин.

"Я думаю, що це була одна зі сходинок. Ви можете почути позицію деяких колег, але ми ж розуміємо, що партія і фракція "Слуга народу" - це партія президента. Тому коли сьогодні там кажуть, що це ніяк не пов'язано з позицією Банкової, я думаю, що це не так. Чи пов'язано це з позицією президента - я думаю, ми завтра побачимо. А те, що це пов'язано з деякими колегами, які там працюють, я в цьому впевнений", - сказав він.

Читайте також: Разумков про загрозу відставки: готовий відповісти на претензії

Ситуацію щодо можливої відставки голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова прокоментував у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник. За словами експерта, в "Слузі народу" не набереться необхідних 226 голосів, оскільки деяких з нардепів до парламенту привів сам Разумков.

"У "Слузі народу" 226 (голосів – ред.) за відставку Разумкова немає. У кращому випадку - це десь 150 (голосів - ред.). Але, очевидно, що залучення до цього голосування партнерів по коаліціях, нехай неформальних навіть, чи то "Довіра", чи "За майбутнє", чи частина фракції "Голос", посилить недовіру в середині фракції. Спроба зібрати якомога більше голосів важлива, інакше відставка Разумкова обернеться кризою в середині фракції, коли фракція розколюється на дві частини, і це велика проблема", — зазначив Бортник.

Ймовірна відставка голови парламенту Дмитра Разумкова породила безліч домислів щодо того, хто зможе в Раді посісти його місце. У програмі "Велика П'ятниця" на телеканалі "Україна 24" перший заступник спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, чи виносилося питання про те, щоб він став спікером Ради.

"Я виходив і виходжу з одного – те місце, яке я займаю, першого заступника голови ВР, це те місце, яке найбільше імпонує мені за характером моєї кваліфікації та за характером того, що я роблю, де я максимально корисний. Тому поки питання переді мною не стояло. Наскільки я знаю. Це питання не виносилося. Сьогодні ми зібралися для того, щоб обговорити план "трійок", план розвитку країни...", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги