"Відбувається побудова авторитаризму": Мураєв розкритикував закон про олігархів

Політик вважає ухвалений парламентом документ дискримінаційним

"Відбувається побудова авторитаризму": Мураєв розкритикував закон про олігархів

Закон про олігархів, ухвалений Верховною Радою, є порушенням Конституції, оскільки веде до побудови авторитаризму в Україні.

Про це заявив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" ексдепутат Верховної Ради, лідер партії "Наші" Євген Мураєв.

"У нас з олігархами борються стільки, скільки вони існують. Жодного постраждалого я поки не бачив. Зараз цей закон жодним чином не вирішує проблему концентрації монополії в одних руках. У нас, по-перше, для цього є чудове законодавство, існує як орган Антимонопольний комітет. Цей закон про інше", - сказав політик.

Читайте також: Логічний фінал бардака — Гончаренко висловився про долю закону про олігархів

За словами Мураєва, закон про олігархів порушує Конституцію України.

"У нас ніхто не може бути дискримінований ні за якою ознакою. Тут беруть просто три критерії - у тебе 80 млн доларів, медіа та економічний вплив. А хто це визначатиме? Данілов (секретар РНБО - ред.)? Це геній сучасності - він прийде і вирішить усі наші проблеми. А що насправді? Зараз у Данілова в ручному режимі механізм будь-якому бізнесмену сказати: ти сумки, будь ласка, сюди занось. Тому що, якщо ти захочеш комусь допомогти, то ми тебе олігархом призначимо. Це контроль фінансової, медійної системи. І зроблено це з тією метою, щоб узурпувати владу і не дозволити народитися альтернативі Зеленському. У нас на очах відбувається побудова авторитаризму", - підкреслив він.

Читайте також: Гройсман висловився щодо закону про олігархів: спосіб "віджати" бізнес

Нагадаємо, 23 вересня народні депутати ухвалили закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". Документ був прийнятий у другому читанні та в цілому. 

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому вказує на невідповідність Конституції України законопроєкту №5599.

Денісова зазначає, що в разі ухвалення закону про олігархів у теперішній редакції вона буде змушена в рамках своїх повноважень звернутися до Конституційного суду.

Після звернення омбудсмена Людмили Денісової голова Верховної Ради Дмитро Разумков вирішив направити законопроєкт №5599 на розгляд Венеціанської комісії.

Джерело Україна 24 Теги