Газу не вистачає, але час є: "слуга народу" прояснив ситуацію з "Нафтогазом"

Юрій Камельчук розповів, що означає рішення Кабміну про нове правління в НАК "Нафтогаз"

Газу не вистачає, але час є: "слуга народу" прояснив ситуацію з "Нафтогазом"

Кабмін призначив нове правління НАК "Нафтогаз". Рішення було прийнято на позачерговому засіданні. Міністри звільнили двох посадовців, які залишалися на позиціях, і призначили чотирьох нових. Також уряд взяв на себе функції наглядової ради "Нафтогазу", а колишній склад розпустили. Там залишалися три інші члени, які були представниками від держави.

Ситуацію прокоментував у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" народний депутат з фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук.

"Насправді кардинально нічого не змінюється, це технічне рішення більше, тому що потрібно приймати рішення, підписувати договори та забезпечувати достатню кількість газу для України вже зараз, а не після проведення конкурсу. Після конкурсу за наглядовою радою все повернеться в міжнародні стандарти. Подібна практика існує в інших країнах. Але раніше, коли "Нафтогаз" тільки починав працювати в форматі з наглядовою радою, попередні керівники країни просто звернулися до послів країн, щоб вони надали своїх кандидатів. Конкурсу як такого не було. Ми за те, щоб конкурс був відкритий і правильний. Тому зараз це рішення — тільки для забезпечення нормального проходження опалювального сезону та управління газотранспортною системою і наявності газу в цілому в Україні", — сказав він.

Читайте також: В Україні може подорожчати газ: ексміністр назвав умову

Також Камельчук зазначив, що на цей момент є складнощі з наявністю в країні необхідного обсягу газу.

"Так, питання ще не повністю вирішене, не закачано достатньої кількості. Але як запевняють у Кабінеті міністрів, радники прем'єр-міністра і в Міністерстві енергетики, вистачить часу і грошей для закупівлі достатньої кількості газу для проходження опалювального сезону. Зараз у нас приблизно збігається з показником минулого року, трохи менше. Це пов'язано з тим, що є великий попит на газ на ринку Європи, вони більше хвилюються, ніж ми, тому що у нас є де зберігати газ, а у них таких сховищ немає", — сказав він.

Читайте також: Контракт з "Газпромом" не є гарантією на постачання газу через Україну - Вітренко 

Нагадаємо, на початку вересня звільнилися три незалежних членів наглядової ради, зокрема її голова Клер Споттісвуд. Згідно з поясненнями, склали повноваження "через відсутність принципів належного корпоративного управління в період зміни керівництва". Мовляв, у таких умовах неможливо забезпечувати роботу членів правління і підтримувати стабільність компанії.

Минулого тижня глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко закликав уряд призначити нових членів наглядової ради або взяти на себе функції, щоб забезпечити нормальне функціонування ринку на початку опалювального сезону.

Джерело Україна 24 Теги