США не визнають вибори до Держдуми РФ на окупованій частині України - заява Держдепу

США закликали Росію виконувати свої міжнародні зобов'язання і поважати права людини

США не визнають вибори до Держдуми РФ на окупованій частині України - заява Держдепу

США не визнають проведення виборів до Державної Думи Росії на суверенній українській території і підтверджують підтримку територіальної цілісності України.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій пресслужбою Держдепу США. Зокрема, наголошується, що вибори Держдуми РФ "відбулися за умов, що не сприяють вільному та чесному проведенню".

"Використання російським урядом законів щодо "екстремістських організацій", "іноземних агентів" та "небажаних організацій" серйозно обмежило політичний плюралізм і завадило російському народу реалізувати свої громадянські та політичні права", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: "Путін багато мухлюватиме": журналіст про вибори до Держдуми Росії

Також у Дежрдепі зазначили, що російська влада перешкоджала ОБСЄ спостерігати за виборами, що суперечить міжнародним зобов'язанням Росії.

"Ми закликаємо Росію виконувати свої міжнародні зобов'язання, поважати права людини та основні свободи та припинити кампанію тиску на громадянське суспільство, політичну опозицію та незалежні ЗМІ. Крім того, ми не визнаємо проведення виборів до російської Думи на суверенній українській території і підтверджуємо нашу непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України", - йдеться в заяві.

Читайте також: Політолог про вибори до Держдуми Росії: ЄС визнає результати, санкцій не буде

Нагадаємо, вибори до Держдуми Росії відбулися у період 17-19 вересня з завершенням в єдиний день голосування 19 вересня 2021 року.

Російська політична аналітикиня Ольга Курносова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що в РФ на виборах до Держдуми влада активно використовує адмінресурс, зганяючи на голосування бюджетників, студентів, військових і правоохоронців.

"Абсолютно безпрецедентне голосування бюджетників, яких просто гнали кийками. З 8-ї приблизно до 10-11-ї стояли черги на всіх дільницях, особливо на тих, до яких приписані співробітники правоохоронних органів, військові, МНС-ники, студенти, яких теж гнали, прямо там відмічали. Партія влади намагається максимально мобілізувати свій електорат", - зазначила аналітикиня.

Більшість українців переконані, що світова спільнота не визнає вибори до Держдуми Росії через те, що в голосуванні брали участь мешканці окупованих українських територій. Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії Gradus Research.

Теги