Польща показала ЄС, що Україна відкрита для діалогу щодо членства - Стефанішина

"Польща знову проявляє лідерство в питанні розширення ЄС", - Стефанішина про заяву президента Дуди

Польща показала ЄС, що Україна відкрита для діалогу щодо членства - Стефанішина

У Польщі заявили, що Євросоюз повинен бути відкритим для країн, в яких проходять реформи. Таку точку зору висловив президент Польщі Анджей Дуда.  

Чому для України така заява польського політика особливо важлива сьогодні, в ефірі програми "Сьогодні Ввечері"  на телеканалі "Україна 24" повідомила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Щодо заяви президента Польщі, вона є абсолютно логічною. Мені приємно, що Польща знову проявляє лідерство в питанні розширення ЄС, взагалі політики сусідства. Заява президента Польщі дуже важлива, це початок великої дискусії, звичайно, не швидкої. У нас нормальні торговельні відносини, ЄС — наш головний торговий партнер, ми експортуємо багато продукції з доданою вартістю і, звичайно, багато сировини. Звичайно, є виклики, але ніхто не говорив, що бути дорослою великою країною легко. З нами треба вести діалог, і такі заяви (як заява Дуди – ред.) посилюють наші позиції", – зазначила вона.

Читайте також: "Ми розчаровані": глава МЗС відповів на гучну заяву президентки Естонії 

Стефанішина звернула увагу на те, що в міжнародній спільноті необхідна спільна підтримка щодо прийняття України в НАТО і Євросоюз. Вона зазначила, що в цьому питанні важлива позиція таких країн як Польща, Швеція і Данія.

"Звичайно, і щодо членства України в ЄС, і щодо членства в НАТО потрібен консенсус. У питанні євроатлантичної інтеграції має бути політичний консенсус, з питань, які стосуються ЄС, має бути дискурс. Тут важливо, щоб такі країни ЄС, як Польща, Швеція, Данія, наприклад, виступали за те, щоб почати цей діалог. Ми працюємо з різними столицями, намагаємося знайти ті точки дотику, які дозволять зрушити позицію, – це Італія, Португалія, і країни, які орієнтуються на Францію та Німеччину. Це справжня геополітика, переговори. Ніхто не обіцяє, що завтра вже будуть ухвалені рішення. Але такі заяви, як сьогоднішня заява Дуди, закладають основу для того, щоб ці переговори нарешті почалися", — підкреслила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда на неформальній зустрічі президентів парламентських і напівпрезидентських держав Євросоюзу заявив, що ЄС не викликатиме довіри, якщо його партнерам, які перебувають у стадії реформ і прагнуть отримати членство в Євросоюзі, не нададуть таку можливість. "Тому я говорю про розширення. Ми Європа, континент, а не клуб для обраних", - заявив Дуда.

Президент Польщі також повідомив, що Україна і Молдова повинні отримати членство в ЄС. Дуда нагадав про Революцію Гідності в Україні у 2014 році, коли під час протестів у Києві загинули українці. Він також зазначив, що в Польщі встановився консенсус щодо політики розширення Євросоюзу.

Крім того, британський історик, старший науковий співробітник Інституту Гувера Стенфордського університету (США) Ніл Фергюсон вважає, що в України сьогодні немає ніяких перешкод для швидкого вступу до Європейського Союзу.

"У наших (Великої Британії – ред.) відносин з Європейським Союзом довга історія. Я особисто не був прихильником Brexit, але було рішення, Британія захотіла бути поза членства. Але ситуація в Україні абсолютно інша. Я не бачу жодних аргументів проти того, щоб Україна була в ЄС. Наприклад, якщо балтійські країни стали членами ЄС, чому не може й Україна?"- зазначив Фергюсон.

Джерело Україна 24 Теги