У Зеленського немає підстав розпускати Раду - Разумков

Спікер зазначив, що в Конституції України є лише три підстави для розпуску парламенту

У Зеленського немає підстав розпускати Раду - Разумков

У президента України Володимира Зеленського сьогодні немає підстав розпускати Верховну Раду.

Про це розповів в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Станом на сьогодні у президента, відповідно до Конституції, немає формальних причин для дострокового припинення повноважень Верховної Ради", - заявив спікер.

Читайте також: Разумков анонсував обмеження для журналістів у Раді через карантин

Разумков нагадав, що відповідно до ст. 19 Конституції України є три підстави, чому президент це може зробити:

"Перше: немає коаліції. На сьогодні є коаліція, вона діє, фактично і юридично функціонує в повному обсязі. Друге: якщо парламент не зміг зібратися протягом 30 днів на заплановане засідання. Станом на сьогодні жодного такого випадку не було. Норма з'явилася для того, що якщо, наприклад, буде політична криза, то це підстава для дострокового припинення повноважень. Але 19 травня 2004 року Конституційний суд чітко пояснив, що таке "не змогло розпочатися" - це засідання, визначене календарним планом, воно не змогло відбутися. Але це фізично недіюча норма, тому що, виходячи з сьогоднішнього регламенту, для того, щоб відкрити засідання, немає необхідності мати 226 осіб у залі. І третє: це якщо не сформований впродовж 60 днів Кабінет міністрів. Відповідно до ст. 10 закону про Кабмін, якщо 2/3 склали присягу перед Верховною Радою, то він правочинний".

Читайте також: Разумков жорстко відповів Арестовичу: нехай їде в "Талібан"

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що у президента України Володимира Зеленського є формальні обставини для розпуску парламенту.

"Формальні обставини (розпустити парламент – ред.) існували й існують. Але питання в тому, чи воно буде здійснено, чи ні; чи воно вигідно, чи ні. Президент чітко дав зрозуміти, що допоки парламент, уряд, Офіс президента виконують програму президента, ми будемо існувати як єдина команда. Якщо ні… для нього пріоритет – ідея, час якої настав", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги