Нуланд приносила пиріжки і цукерки: Турчинов розповів, хто фінансував Майдан

Улюблені тези Путіна й Януковича про те, як США і Євросоюз "фінансували" Майдан, повідомив Турчинов

Нуланд приносила пиріжки і цукерки: Турчинов розповів, хто фінансував Майдан

Євромайдан отримав підтримку киян та міжнародної спільноти. Про це повідомив у програмі "Народ проти" на телеканалі "Україна 24" колишній секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов.

"Вороги Майдану, зокрема Янукович і його оточення, проводили багато пресконференцій, і ці тези підхопив Путін і його оточення. Вони розповідали, мовляв, зрозуміло, хто "фінансував Майдан", мовляв, "сотні мільйонів доларів" Сполучених Штатів і Європейського Союзу привозили на Майдан для того, щоб люди могли протистояти тодішній владі", — зазначив політик.

Читайте також: Загроза нападу Росії: Гордон заспокоїв українців

Турчинов повідомив, що в грудні 2013 року протестувальники дійсно отримали американську підтримку.

"Ви знаєте, немає таких грошей, за які люди будуть готові вмирати та віддавати своє життя. Але якщо говорити чесно, то була допомога США. Дійсно, Вікторія Нуланд (американський дипломат, колишній офіційний представник Державного департаменту США – ред.) після того, як ми здобули 11 грудня (2013 року), якщо я не помиляюся, перемогу, коли був важкий штурм, важка битва навколо Майдану, то вона принесла пиріжки та цукерки. Це дійсно була матеріальна допомога Майдану. І ми вдячні за моральну підтримку, це для нас було дуже важливо, за політичну підтримку на міжнародному рівні. Але ніякої фінансової допомоги, ні зовні, ні від наших стратегічних партнерів, не було. І всі ці байки, які розповідала минула влада і розповідає російська пропаганда - це брехня", — сказав Турчинов.

Він також повідомив, скільки потрібно було коштів щодня для того, щоб мати можливість підтримати протестувальників.

"Щодня ми витрачали для забезпечення Майдану від 300 до 500 тисяч грн, це великі гроші. Десь 70-80% цих ресурсів нам допомагали збирати кияни. Це досить швидко робилося. Стояли величезні та прозорі скрині та люди віддавали все, що мали", — розповів Турчинов.

Нагадаємо, що після звершення Революції Гідності у 2014 році Російська Федерація вдерлася в Україну і захопила Крим. Про те, наскільки сьогодні реальне нове вторгнення в Україну країни-агресора, повідомив нардеп зі "Слуги народу" Олег Семінський.

"Так, такі розмови є, це обговорюється... Олександр Корнієнко (перший віцеспікер парламенту – ред.) говорив про введення воєнного стану виключно при повномасштабному вторгненні Російської Федерації на територію України за лінію розмежування в наш бік... Ми всі сподіваємося, що цього не станеться, але нам треба не панікувати, діяти з тверезою головою, і бути готовими до того, що це може реально статися. Якщо таке станеться, ми як держава повинні боротися до кінця... Я ще раз хочу зазначити, воєнний стан буде вводитися виключно в разі повномасштабного вторгнення", - сказав нардеп.

Раніше перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив, що у разі військової агресії з боку Росії, оперативно буде скликана Верховна Рада для введення військового або надзвичайного стану.