Російська паспортизація в ОРДЛО знизилася: Гармаш назвав причину

Інтерес до цього процесу у Кремлі зник, зазначив член української делегації у ТКГ

Російська паспортизація в ОРДЛО знизилася: Гармаш назвав причину

Темпи надання російських паспортів жителям ОРДЛО знизилися через те, що в Кремлі втратили інтерес до цього процесу.

Про це в ефірі токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" заявив представник української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

"Процес активної паспортизації закінчився разом із проведенням на території ОРДЛО виборів до російської Держдуми. Зараз паспортизація проводиться дуже мляво. У мене немає цифр, я не вірив би російським цифрам, бо навіть на сайті МВС Росії одні повідомлення про паспортизацію спростовують попередні. Тому тут різна може бути статистика. Єдине, про що можна абсолютно впевнено говорити – динаміка помітно знизилася, інтерес до цього процесу у Кремлі зараз зник", - сказав Гармаш.

Читайте також: "Це вже наємництво": Гармаш про бажання бойовиків "служити" в ОРДЛО

Однак, за його словами, паспортизація продовжуватиметься.

"Але, знову ж таки, все впирається в отримання паспортів так званих "республік", тільки власники цих паспортів можуть претендувати на отримання російського паспорта. А в "республіках" на роки вперед вже розписана черга – до 2025 року. Тому процес сильно сповільнився – насамперед мабуть тому, що Кремль втратив до цього актуальний інтерес", - заявив представник ТКГ.

Нагадаємо, вибори до Держдуми Росії проходили 17-19 вересня із завершенням у єдиний день голосування 19 вересня 2021 року. У виборах брали участь мешканці окупованих районів Донбасу, які отримали російське громадянство.

Ексглава МЗС Павло Клімкін повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24", що у російських виборах, за його даними, взяли участь близько 240 тис. жителів Донбасу.

Дипломат Руслан Осипенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що голосування жителів окупованих районів Донбасу на російських виборах свідчить, що РФ перейшла до відкритого відторгнення ОРДЛО від України.

"Росія фактично перейшла від гібридної війни, де вона переховувала своїх військових і казала, що їх немає, до прямих дій з відторгнення окупованих регіонів від України. Тому це має бути зафіксовано політично – і для історії, і для наших міжнародних партнерів", - заявив він.

Джерело Україна 24 Теги