Військовий експерт озвучив сценарій можливого вторгнення Росії

Юрій Кочевенко розповів, яким чином Росія може напасти на Україну

Військовий експерт озвучив сценарій можливого вторгнення Росії

Служба зовнішньої розвідки Російської Федерації звинуватила Україну й США у підготовці до ескалації. Про що говорить ця заява, розповів у програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді, військовий експерт Юрій Кочевенко.

"Ставитися до цього потрібно як до керованого зливу інформації або як до елемента інформаційної операції. Саме формулювання "пресреліз Служби зовнішньої розвідки" навіть звучить не по-військовому, а дещо потішно. Тут не випадково згадується Грузія, можливо, нам так натякають. За інформацією нашої розвідки, один зі сценаріїв, який відпрацьовує Генеральний штаб під час командно-штабних навчань, — це ескалація в зоні ООС. Тобто активізація там бойових дій", — сказав він.

Читайте також: Російська загроза для України: Разумков жорстко розкритикував владу

Кочевенко пояснив можливий сценарій вторгнення до України.

"Шансів для прямого наступу в окупантів там мало, оскільки там перебувають найбоєздатніші наші підрозділи, і лінії зміцнення там уже багато років покращуються та нарощуються. Тому головне завдання там — це спровокувати збройні сили України на активні дії. Після чого Росія, як це було і в Грузії, заявить, що необхідно рятувати громадян Росії, які перебувають на окупованих територіях, як вони це виправдовували в Грузії, і тоді російські війська безпосередньо через кордон на Донбасі та територію окупованого Криму, а можливо, і через Білорусь почнуть бойові дії проти України. Підкреслю, це лише один із можливих сценаріїв", — сказав він.

Читайте також: Путін шукає слабинку: Клімкін назвав умову нападу Росії на Україну

Нагадаємо, 31 жовтня The Washington Post опублікував інформацію про те, що Росія накопичує війська біля кордонів України після завершення навчань "Захід-2021". Повідомлялося, що нібито після маневрів 41-а загальновійськова армія не повернулася на місце дислокації до Новосибірська, а об'єдналася з іншими військовими підрозділами на кордоні з Україною.

Переміщення російських військ на тлі напруженості між Москвою та НАТО викликало занепокоєння не лише у США та ЄС.

Джерело Україна 24 Теги