Маємо право готувати зброю: Гармаш оцінив ймовірність нападу Росії

Сергій Гармаш розповів, чи несуть останні події біля кордонів загрозу для України

Маємо право готувати зброю: Гармаш оцінив ймовірність нападу Росії

Про те, чи має Україна підстави побоюватися нападу Росії найближчим часом, розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" член української делегації у ТКГ, журналіст Сергій Гармаш.

Так він прокоментував останні події, пов'язані з Росією: скупчення військ біля українського кордону, міграційну кризу на кордоні Білорусі з Польщею та обстріл на Донбасі.

"Я намагався аналізувати весь цей розбій даних. Я не знайшов жодного аргументу, щоб Путіну було вигідно розпочати зараз активну серйозну військову кампанію проти України. Я вважаю, те, що ми зараз спостерігаємо, і міграційна криза, і заяви про концентрацію російських військ, — це перебільшення з обох сторін. Мені здається, Путін справді нагнітає ситуацію і на Донбасі, і на наших кордонах, щоб вирішити свою головну на сьогодні проблему — енергетичну. Щоб якнайшвидше запустити "Північний потік-2", — сказав він.

Читайте також: Британія готова висадити десантників в Україні: експерт пояснив мету

За словами Гармаша, події, що відбуваються, пов'язані з "Північним потоком-2" — газопроводом, який Росія побудувала в обхід України.

"Якщо ми звернемо увагу, з ким саме відбувається міграційна криза, — це країни, які найбільше заважають "Північному потоку-2". Це насамперед Польща, яка в цьому плані діє навіть більше та активніше, ніж Україна. Те саме з нашими балтійськими партнерами. Тому мені здається, все, що нагнітається, — це спроба Росії змусити Захід зважати на неї, грати м'язами — те, що зазвичай Путін робить, загрожує фактично. А наші партнери на Заході, які також не зацікавлені у запуску" Північного потоку" — американці, британці, — вони дуже грамотно використали ситуацію, щоб розпочати власну гру та послабити шанси Росії з запуску "Північного потоку-2".

Росія робить помилки, які їй можуть коштувати дорого — приміром, заява Лукашенка відключити транзит газу через Білорусь. Ми маємо право готувати зброю, але маємо право залишатися спокійними, використати цю ситуацію та не панікувати. Я не бачу приводу для паніки", — сказав він.

Раніше ексдепутат Андрій Тетерук висловив думку, що президент РФ Володимир Путін шукає привід розпочати війну.

"Зараз, посилюючи обстріли, він шукає привід для початку війни, який дозволив би з моральної точки зору використати весь накопичений особовий склад та техніку, щоб, зрештою, розпочати військовий компонент своєї агресії, щоб тиснути на Київ і змусити його прийняти умови капітуляції, на яку Путін чекає від українського керівництва", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги