Для Путіна це подарунок долі — експерт про енергокризу, яка торкнеться України

Олександр Ольшанський розповів, чому Україна не змогла підготуватися до ситуації

Для Путіна це подарунок долі — експерт про енергокризу, яка торкнеться України

Президент Росії Володимир Путін скористається енергетичною кризою, яка стосується не лише України, заявив у програмі "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" заступник голови виконкому Національної ради реформ Олександр Ольшанський.

"Я хотів би звернути увагу, як відреагував Данилов (секретар РНБО - ред.) на накопичення військ (РФ на кордоні з Україною - ред.), і як він відреагував на повідомлення про можливу енергетичну агресію. На сьогоднішній день, мабуть, РНБО вважають це найбільш ймовірним сценарієм, і в принципі, на це і схоже. Відкрита війна — набагато дорожче задоволення, ніж просто перекрити постачання вугілля", — сказав він.

Читайте також: "Це шантаж Росії": нардеп розповів, що буде з газом у Європі

Експерт пояснив, чому Україна виявилася не готовою до кризи.

"Чому не підготувалися? Тут поєднання багатьох чинників. Звичайно, не можна зняти з нас відповідальність за те, що ми протягом 30 останніх років не розвивали свою енергетику. Але ще пів року, вісім місяців тому всі припускали, що ціни на енергоносії продовжуватимуть падати". І хто б зараз не розповідав, що всім було нібито зрозуміло, що потім буде дорожче, всі ці люди могли зробити відмінну ставку, вони могли б стати мільярдерами, якби купили ф'ючерси на газ тоді. Тому розповідати зараз, що хтось щось знав заздалегідь – це неправда.

Сьогодні світова енергетична криза. Вона розпочалася в Китаї, перекинулася на Європу, і зараз проблема з енергоносіями скрізь. І Путін тут скоріше скористається цією ситуацією, це йому дуже на руку. Певногю мірою для нього це подарунок долі", — сказав він.

Раніше ексміністр енергетики Олексій Оржель заявив, що Україна абсолютно не готова до енергокризи, яку провокує Росія.

"Ми дуже погано готові. Лунають заяви про те, що на нашій тепловій генерації буде задіяно газомазутні блоки — це дуже дорого. Це вихід теплової генерації з величезними боргами", — сказав він.

Додамо, обмежені російські поставки та низький рівень запасів призвели до того, що Європа напередодні зими страждає від нестачі газу. Ціни на спотовому ринку досягли рекордно високих показників.

Джерело Україна 24 Теги