"Справжнє пекло": в'язень затриманого в Києві "ДНРівця" розповів про жахливі тортури

"Він це робив заради власного задоволення"

"Справжнє пекло": в'язень затриманого в Києві "ДНРівця" розповів про жахливі тортури

Затриманий у Києві головний військовий злочинець донецької в'язниці бойовиків "Ізоляція" Денис Куликовський - абсолютний садист і психопат, він має надовго сісти за ґрати. Про це сказав в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" блогер та журналіст Станіслав Асєєв, який пробув у полоні в "Ізоляції" 28 місяців.

"Ті 8 місяців, які я застав у його присутності - справжнє пекло. Полонених катували електричним струмом - це буденність, там щодня це відбувалося. Цілодобово катують електричним струмом. І перш за все, накручують електричні дроти на геніталії. Цим саме й займався Куликовський", - каже Асєєв.

Читайте також: "Це кат, я знаю людей, яких він різав": Гармаш про затримання "ДНРівця" у Києві

За його словами, окрім жахливих тортур полонені зазнавали жорстокого побиття і навіть насильства. Майже завжди до знущань над людьми був причетний Куликовський. 

"Після тортур, які відбувалися в підвалах "Ізоляції", Куликовський вночі напивався, відкривав камери і в кращому разі просто бив людей. У гіршому - там була окрема каста так званих "опущених" - він фактично міг наказати зґвалтувати чоловіка. Ну і постійно користувався своїм становищем для того, щоб ґвалтувати жінок та водити їх на другий поверх в’язниці, повертаючи до ранку", - розповідає колишній полонений "Ізоляції".

До того ж, 2017 року в таборі з'явилася практика тортур для нових полонених на поверсі, де утримувалися інші в'язні. Крики людей Куликовський наказував заглушати радянськими піснями, які співали самі в'язні. 

"Куликовський катував ув'язнених прямо в сусідній камері, що біля нас. Коли це відбувалося - людина сильно кричить. І перші кілька камер він змушував співати радянські пісні, зокрема "Вставай, страна огромная" - щоб наступні камери, як він сам це пояснював, не чули криків в'язня. 

Але насправді він це робив заради власного задоволення. Просто щойно починали співати пісні, відразу всі розуміли - привезли нову людину для катувань", - розповів журналіст. 

Асєєв вважає, що затриманий Куликовський дуже важливий для нашої держави, адже обіймав досить високу ієрархічну посаду в тій системі, і може дати свідчення на федеральну службу безпеки. 

"Як людина, у якої руки по лікті в крові, яка володіє величезним масивом інформації, він розумів, що його рано чи пізно вб'ють свої ж. Тому він за першої ж нагоди виїхав до РФ, а потім, коли з'явилася можливість, ризикнув потрапити на підконтрольну територію України.

Це був вибір між смертю та можливістю трохи пожити. І навіть надалі незрозуміло, що буде з його долею. Можливо, в Україні він матиме величезний тюремний термін, і я на це сподіваюся. А якщо його зажадає на обмін РФ - на нього чекає повільна і болісна смерть. Він пройде через ті самі речі, через які він проводив людей. Тому я навіть сумніваюся, що він погодиться на обмін", - розповів Асєєв.

Нагадаємо, головного військового злочинця донецької в'язниці бойовиків "Ізоляція" Дениса Куликовського було затримано у Києві у вівторок, 9 листопада.

Джерело Україна 24 Теги