Коли Україна зможе відмовитись від карантинів і масок: думка ексглави МОЗ

Зоряна Скалецька оцінила темпи вакцинації від коронавірусу

Коли Україна зможе відмовитись від карантинів і масок: думка ексглави МОЗ

Україна для скасування карантинних обмежень і маскового режиму має досягти показника у 75% вакцинації населення. Якщо темпи вакцинації будуть повільними, то локдауни, онлайн-навчання і маски збережуться щонайменше ще на 3-4 роки.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні День Вихідний" на телеканалі "Україна 24" ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька

"Введення "червоної зони" стало тригером, що прискорив дуже багатьох людей піти вакцинуватися і прийняти рішення. До того дуже багато людей вагалися... Наскільки ми можемо очікувати, що такий високий рівень, майже 300 тисяч вакцинованих, збережеться впродовж наступних кількох тижнів - є питання", - сказала вона.

Читайте також: Аналогів немає у світі: почались випробування української вакцини від коронавірусу

Водночас, ексглава МОЗ зазначила, що "червоний рівень" карантину у багатьох областях протягом наступних 2-3 тижнів почнуть скасовувати. Для багатьох українців це може стати сигналом, що "можна розслабитись".

"Я б не хотіла, щоб до цього так ставились, тому що ключове завдання - досягти 75% вакцинованого населення. Це означатиме, що ми зможемо почати процес скасування масок, обмежень і карантинів. І може бути "план Б" - коли вакцинація спаде. І тоді всі мають розуміти, що з масками, карантинними обмеженнями, локдаунами, онлайн-навчанням, ми залишимося на наступні 3-4 роки, а може й 5", - підкреслила Скалецька.

Раніше доктор Євген Комаровський заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що кожен українець рано чи пізно зіткнеться з коронавірусом, тому вакцинуватися треба всім.

"Якщо ви зустрілися з живим вірусом і з вами нічого не трапилося, то не влаштовуйте істерію, а вакцинуйтеся. Якщо ви нормально перенесли дорослий вірус, то коли говорять, що вам введуть фрагмент білка вірусу, навіщо влаштовувати істерики? Вакцинуйтеся і розслабтеся. Ви перехворіли без симптомів - чудово. Але поки ви виробляли імунітет, ви ходили та поширювали його. Зараз прийде новий вірус, і ви знову будете ходити його поширювати? Зробіть щеплення", — сказав він.

Також Комаровський назвав випадки, коли не рекомендується вакцинуватися від COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги