Аналогів немає у світі: почались випробування української вакцини від коронавірусу

Препарат може використовуватися як таблетка або мікстура

Аналогів немає у світі: почались випробування української вакцини від коронавірусу

Випробування української вакцини проти коронавірусу розпочинаються у Польщі в лабораторії міста Гданська. Її планують випускати в пігулках або спреї.

Як повідомляється в сюжеті програми "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24", це розробка львівських науковців - препарат, якому у світі аналогів наразі немає, вирощений на дріжджах.

Паралельно у львівському Інституті біології клітин розробляють ін'єкційну вакцину. Цей препарат на основі очищених вірусних білків вже проходить клінічні дослідження на мишах, результати обіцяють за два тижні. Втім, саме пероральну вакцину дослідники вважають перспективнішою. Вона значно дешевша у виробництві та має бути ефективною проти різних штамів COVID-19.

Читайте також: "На межі закону": Ольшанський назвав проблему з карантином в Україні

Науковці розповідають, що їхня мета - зробити пероральну вакцину, яка може використовуватися або як пігулка, або як мікстура, або як спрей. Вона являє собою не очищений білок, а просто дріжджові клітини, до яких прикріплені назовні вірусні білки.

Раніше доктор Євген Комаровський заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що кожен українець рано чи пізно зіткнеться з коронавірусом, тому вакцинуватися треба всім.

"Якщо ви зустрілися з живим вірусом і з вами нічого не трапилося, то не влаштовуйте істерію, а вакцинуйтеся. Якщо ви нормально перенесли дорослий вірус, то коли говорять, що вам введуть фрагмент білка вірусу, навіщо влаштовувати істерики? Вакцинуйтеся і розслабтеся. Ви перехворіли без симптомів - чудово. Але поки ви виробляли імунітет, ви ходили та поширювали його. Зараз прийде новий вірус, і ви знову будете ходити його поширювати? Зробіть щеплення", — сказав він.

Також Комаровський пояснив, кому не варто вакцинуватися від COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги