Посилення карантину в Україні: лікар пояснив, коли локдаун спрацює

Також імунолог оцінив масштаби вакцинації в Україні

Посилення карантину в Україні: лікар пояснив, коли локдаун спрацює

Після запровадження "червоної зони" карантину очікувати на покращення ситуації з коронавірусом можна не раніше, ніж за два тижні.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" розповів лікар-імунолог Олег Назар.

На запитання, чи дієві червоні зони карантину, імунолог відповів:

"Менш дієві, ніж вакцинація, проте дієві. Ефект - десь тижнів за два, не одразу. Однак люди намагатимуться порушувати. Заздалегідь ми ніколи нічого не плануємо, сьогодні за фактом робимо. Тому якісь зміни цифр ми повинні очікувати не раніше, ніж за два тижні".

Читайте також: Вакцинація від COVID-19: лікар пояснив, кому не треба робити друге щеплення

Назар також зазначив, що щеплення від коронавірусу дає ефект зниження летальності.

"Ніхто не каже, що щеплення на 100% вберігає людину від зараження. Але людина може просто не відчувати, що вона хвора. Або пройде на рівні респіраторних порушень - нежить, кашель. Доба-дві - і все проходить. Тобто, вакцинація більше рятує від тяжких наслідків і тяжкого перебігу. Якщо взяти статистику летальності від коронавірусу, там практично всі невакциновані", - пояснив він.

Оцінюючи масштаби вакцинації в Україні, Назар зазначив, що "щеплено 16-17% населення, до 20%, але все одно мало".

Лікар додав, що після щеплення мінімум два тижні треба чекати, поки спрацює імунітет, але ці довготривалі заходи більш надійні, ніж карантинні.

"Карантин - це "швидка допомога", або пожежогасіння. Розділенням людських потоків плануємо зменшити ризик передачі, але й вакцинація має проходити в повному обсязі. Це більш надійний захист і довготривалий", - сказав він.

В Україні станом на 1 листопада у червоній зоні знаходяться місто Київ та 15 областей – Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька, Чернігівська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська, Сумська, Рівненська, Миколаївська та Херсонська.

В помаранчевій зоні залишилися Вінницька, Волинська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Черкаська та Чернівецька області. У жовтій зоні два регіони: Закарпатська та Кіровоградська області.

Читайте також: Локдаун у Києві стосується не всіх: Кличко розповів деталі

Раніше доктор Євген Комаровський заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що кожен українець рано чи пізно зіткнеться з коронавірусом, тому вакцинуватися треба всім.

"Якщо ви зустрілися з живим вірусом і з вами нічого не трапилося, то не влаштовуйте істерію, а вакцинуйтеся. Якщо ви нормально перенесли дорослий вірус, то коли говорять, що вам введуть фрагмент білка вірусу, навіщо влаштовувати істерики? Вакцинуйтеся і розслабтеся. Ви перехворіли без симптомів - чудово. Але поки ви виробляли імунітет, ви ходили та поширювали його. Зараз прийде новий вірус, і ви знову будете ходити його поширювати? Зробіть щеплення", — сказав він.

Також Комаровський назвав випадки, коли не рекомендується вакцинуватися від COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги