"100% випадків в Україні - штам "Дельта": Кузін про ситуацію в країні

За його словами, мутації сприяють зменшенню ефективності вакцини

"100% випадків в Україні - штам "Дельта": Кузін про ситуацію в країні

Вакцинація все одно продовжує ефективно захищати людей - навіть якщо вони інфікуються штамом "Дельта" або "Дельта+", заявив в ефірі "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"Переважно мутації, які зараз відбуваються в усьому світі, сприяють тому, що зменшується ефективність вакцини. Але вакцинація, зокрема, все одно продовжує ефективно захищати людей - навіть якщо вони інфікуються штамом "Дельта" або "Дельта+". Зараз на території України проводиться секвенування і ми дійсно стежимо, які зараз штами в нас є або циркулюють. Секвенуванню підлягають випадки атипового перебігу коронавірусної хвороби або надважкого перебігу, тому такі штами надсилаються до національного рівня, а ми дивимося", - вказав він.

Читайте також: "Може бути диверсія": Радуцький про причини дефіциту кисню"

"Але зараз 100% випадків, які зафіксовані на території України, - це переважно звичайний штам "Дельта", який набагато трансмісивніший і, дійсно, він викликає те, що люди його переносять набагато важче - майже в 5-6 разів зростає в забезпеченні киснем, - набагато зараз більш важких випадків. Але те, що ми бачимо: люди, які вакциновані, все одно її - саме коронавірусну хворобу, яка викликана навіть штамом "Дельта", - переносять у більш легкій формі. У палатах інтенсивної терапії тощо їх зараз набагато менше", - розповів Кузін.

Нагадаємо, політичний експерт Валерій Клочок зазначив, що нині в Україні не треба вводити жорсткий локдаун.

"Політично ситуація не дуже страшна: річ у тому, що є певне протистояння "антиваксів" із тими, хто вакцинується добровільно, я цього не відкидаю. Але дивіться, що в нас відбувається: ми, фактично, зараз перебуваємо в режимі надзвичайного стану в багатьох галузях – енергетичній, правоохоронній системі, медичній і економічній сфері. Тому тут, в цій частині, дійсно треба проводити дуже оперативні наради, оперативно реагувати на ці виклики. І я з Гройсманом не погоджуся – не можна сьогодні вводити локдаун, тому що для економіки це буде крах. Дійсно, за допомоги заходів обмеження до різних послуг, через саме отримання сертифікатів вакцинації, можна підняти рівень вакцинації й запобігти пандемії – отаке рішення було б правильним. В цій частині сьогодні робиться дещо, але це загалом ситуацію не врятує", - сказав експерт.

Раніше політолог Дмитро Васильєв заявив, що ту статистику по COVID-19, яка є в Україні, треба множити мінімум на три, щоб розуміти, скільки насправді людей хворіють.

"У нас статистика є, зокрема, позитивна. Бо коли ми подивимося на Моршин, то це найкращий кейс, який демонструє людям, що так, потрібно вакцинуватися.

У нас навіть була офіційна заява і від лікарів, і від Міністерства охорони здоров'я, що ту статистику, яка є в Україні, треба множити мінімум на три, щоб розуміти, скільки насправді людей хворіють. Тому що перетікання хвороби буває різним. Дуже багато людей самолікуються - ну це звичайний принцип українців, тому що ми все "знаємо" про політику, економіку та медицину. І ми - найкращі лікарі самі для себе. Дуже багато людей... інколи й не здають тести, тому що це коштує грошей, тому що це треба кудись бігти тощо. Тому що так налагоджена система", - зазначив він.

Джерело Україна 24 Теги