Чи потрібні додаткові аналізи: у МОЗ зробили роз'яснення щодо вакцинації

Ігор Кузін також розповів про правила інфекційного контролю при вакцинації

Чи потрібні додаткові аналізи: у МОЗ зробили роз'яснення щодо вакцинації

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін в ефірі "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" розповів, як організована вакцинація від коронавірусу в Україні, і чи потрібно перед щепленням робити додаткові аналізи.

За його словами, вакцинація в Україні проводиться з використанням трьох основних платформ:

"Це центри вакцинації, пункти щеплення або мобільні бригади. В кожному такому центрі є навчені працівники, їх декілька тисяч, які пройшли спеціальне навчання з надання не лише медичної допомоги, але й щодо порядку проведення вакцинації. Це процес керований, оскільки кожен лікар має відповідне навчання, і він зокрема проводить медичний огляд людини, або запитує в неї про наявність тих чи інших станів".

Читайте також: Краще стояти в черзі на вакцинацію, ніж на ШВЛ: лікарка назвала страшні цифри епідемії

Кузін зазначив, що "не рекомендується робити ніяких додаткових аналізів перед проведенням щеплення".

"Не потрібно здавати кров ані на визначення антитіл, ані якихось додаткових маркерів. Це не є рекомендованим, тому що вакцина може застосовуватися навіть у тих людей, які перехворіли впродовж максимум трьох місяців після завершення основної хвороби. Тому ці моменти є доволі важливими", - сказав заступник глави МОЗ.

Також Кузін розповів про принципи та правила інфекційного контролю при вакцинації.

"Інфекційний контроль - це недопущення інфекцій у місці надання медичної допомоги або тих чи інших медичних маніпуляцій. Так ось, кожен пункт щеплення або мобільна бригада дотримується правил та принципів інфекційного контролю, щоб унеможливити факт інфікування під час проведення цих маніпуляцій. Навіть незважаючи на те, що можуть застосовуватися альтернативні методи вакцинації, такі, як в "Укрпошті" або на певних виїзних сесіях, або навіть на якійсь автотрасі. В цьому випадку є певні рекомендації з інфекційного контролю", - зазначив він.

Читайте також: Вакцинація жителів Донбасу: названо серйозну проблему

Раніше відомий лікар Євген Комаровський заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що кожен українець рано чи пізно зіткнеться з коронавірусом, тому вакцинуватися треба всім.

"Якщо ви зустрілися з живим вірусом і з вами нічого не трапилося, то не влаштовуйте істерію, а вакцинуйтеся. Якщо ви нормально перенесли дорослий вірус, то коли говорять, що вам введуть фрагмент білка вірусу, навіщо влаштовувати істерики? Вакцинуйтеся і розслабтеся. Ви перехворіли без симптомів - чудово. Але поки ви виробляли імунітет, ви ходили та поширювали його. Зараз прийде новий вірус, і ви знову будете ходити його поширювати? Зробіть щеплення", — сказав він.

Своєю чергою, лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська розповіла, кому з пацієнтів потрібно робити третє щеплення від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги