Витік інформації зі справи Полякова: експерт висловив здогад

Таємницю слідства визначає слідчий, який веде справу, прокоментував експерт інфоприводів у справі Полякова

Витік інформації зі справи Полякова: експерт висловив здогад

Про те, що в крові у померлого нардепа Антона Полякова був знайдений алкоголь і метадон - це таємниця слідства. Про те, яким чином з'явився цей витік інформації, як це може контролюватися МВС, і чи не спеціально суспільству був даний цей інформаційний привід, розповів ексрадник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко в токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Тут є два моменти. Момент перший: поява будь-якої інформації, в будь-якому ефірі за собою тягне інформаційний привід. Після того цю тему потім обговорюють, обговорюють в деталях і т.д. Тільки тема починає згасати - додається ще якесь відео. За тиждень українське суспільство вже перемикнулося зовсім на інші питання, зокрема на платіжки, які будуть скоро, ціни на газ, ціни на продукти, на все інше. Але з усім тим з’являється відео, і знову починають це питання обговорювати", - зазначив Мартиненко.

Експерт також розповів, що немає будь-якого нормативного документа, який би визначав, що є таємницею слідства, а що ні.

"Тепер щодо таємниці слідства. Таємниця слідства - це та штука, яку визначає, чи то таємниця  чи ні, саме слідчий. І немає чіткої конструкції десь прописаної, якогось нормативного документа, що є таємницею, а що можна вже оприлюднювати. Але я вважаю, що якщо перший заступник міністра МВС говорить про ці речі, озвучує ці матеріали, то, напевно, що, найімовірніше, від слідчого, бо він не є процесуальною особою, він отримує дозвіл на їх озвучування. У мене виникають взагалі питання, як у нас люди, які не мають відношення до слідства, чи то народні депутати, чи то громадські активісти, чи будь-хто, які озвучують інформацію засекречену, бо та інформація є частиною процедури розслідування, і тут у мене виникає питання. І явно ж ця інформація звідкись туди просочилась", - повідомив Мартиненко.

Він також підкреслив, що зараз важливо не заважати експертам, лабораторіям робити свою роботу. Так само він не виключає, що якихось інфоприводів, пов'язаних зі смертю Полякова, може з'явитися більше.

"В мене в принципі вибудовується ця конструкція, звідки вона (інформація, виток - ред.) туди могла пройти, але я поки не буду нікого звинувачувати в прямому ефірі для того, щоб не накручувати цю ситуацію, не концентрувати ще тут інформаційний привід...Тому я б, знаєте, більше підійшов до того, щоб дати можливість фахівцям у справі розбиратися незалежно від того, чи будуть якісь деталі озвучуватись, чи буде з цього створюватись інформаційний привід, вони працюють незалежно від того. Експерти працюють, судові експерти, я маю на увазі, працюють незалежно від того. Визначають речовини, визначають, як вони в організм попали, через їжу, через кров, через вену, до алкоголю, після алкоголю, в який саме період.

Це дуже кропітка робота, вона в лабораторії відбувається, точно не в телестудіях. І тут стоїть питання про те, що незалежно від того, чи ця інформація з’являється, не виключено, що ми побачимо ще якісь кадри, не виключено що ми побачимо ще якісь новини стосовно останніх хвилин життя. Їх буде з’являтися ще напевно багато. Але експерти мають працювати й справу розслідувати, бо це народний обранець - перший момент, другий момент  - це тяжкий злочин, якщо це злочин, або це смерть. Це трагедія насправді, і до цієї трагедії прикута увага не тільки всього українського суспільства, а й мабуть, що й усього світу", - сказав експерт.

Нагадаємо, Антон Поляков був виявлений мертвим в таксі 8 жовтня. За повідомленням київської прокуратури, смерть Полякова настала в результаті гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця.

Правоохоронці повідомили на брифінгу, що поліція розглядає дві версії: смерть внаслідок хронічного захворювання та отруєння невідомою речовиною — самостійно або іншою особою. При цьому правоохоронці на цей час більше схиляються до версії природної смерті. За інформацією поліції, ввечері нардеп вживав алкоголь.

Народна депутатка від "Слуги народу" Галина Янченко повідомила в ефірі телеканалу "Україна 24" з посиланням на власні джерела, що в крові Антона Полякова за результатами токсикологічної експертизи знайшли метадон і алкоголь.

Джерело Україна 24 Теги