"Росіяни шоковані бойовим духом українців" – Клімкін про книгу російського "кдбіста"

Клімкін привітав наших воїнів і показав фото з російським танком на заправці, розташованій на Донбасі

"Росіяни шоковані бойовим духом українців" – Клімкін про книгу російського "кдбіста"

Україна 14 жовтня 2021 року святкує День захисника і захисниць України. Цей день був відзначений в Україні як знаменна дата у 2014 році, коли Росія окупувала український Крим і відправила своїх найманців на Донбас.

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін на своїй сторінці в Facebook розповів про книгу, яку йому продемонструвала людина, яка купила екземпляр у Москві. Ексміністр зазначив, що дане видання стане гарною підмогою для Офісу генпрокурора під час роботи над матеріалами, що стосуються агресії РФ щодо України для міжнародних судів.

"Чи бачили ви російські танки у 2014 році на звичайній заправці на Донбасі? Подивіться на фото внизу. Воно з книги Андрія Пінчука «Таємна війна», а сам цей Пінчук спочатку керував КДБ в Придністров’ї, а потім КДБ на Донбасі. Книгу мені показав один зі знайомих, який купив її у центрі Москви в Будинку книги. Там вона вільно продається. Прочитати повністю не встиг: не було часу. Але там багато про те, як російські війська були шоковані бойовим духом українців, і як у Росії боялися перспективи зміцнення західних санкцій. Книгу мають вивчати у нас в Генпрокуратурі, готуючи докази для міжнародних судів", - написав Павло Клімкін.

Міністр, розповідаючи про книгу, зробив, таким чином, передмову до свого привітання захисників і захисниць України з їх професійним святом. Павло Клімкін заявив, що готовий потиснути руку всім, хто допоміг зупинити Росію під час її вторгнення в Україну.

"А сьогодні, 14 жовтня, хочу потиснути руку кожному, хто доклався, щоб зупинити Росію і путінський режим. Багато хто на Заході в це не вірив, але ми вірили й тому святкуємо сьогодні це свято! ",- пише ексглава МЗС України.

Нагадаємо, сьогодні Україна відзначає відразу три знаменні дати: День захисника і захисниць, День козацтва і Покрови Святої Богородиці. Діва Марія в християнстві - є захисницею військових, у зв'язку з чим саме це релігійне свято було обрано для вшанування захисників, повідомляється на телеканалі "Україна 24".

Свято День захисника України встановлене указом президента 14 жовтня 2014 року. Вже 2015 року 14 жовтня відзначалося як державне свято і вважається неробочим днем. У липні 2021 року Верховна Рада України перейменувала це свято в "День захисників і захисниць України". Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих за Україну в церемонії, яка відбулася в Києві на Михайлівській площі.

Джерело Україна 24 Теги