"Уособлюють героїзм і відвагу" - як політики вітають українців з Днем захисника

В Україні 14 жовтня 2021 року відзначають День захисника і захисниць України та ще два важливих свята

"Уособлюють героїзм і відвагу" - як політики вітають українців з Днем захисника

Сьогодні Україна відзначає відразу три знаменні дати: День захисника і захисниць, День козацтва і Покрови Святої Богородиці. Діва Марія в християнстві - є захисницею військових, у зв'язку з чим саме це релігійне свято було обрано для вшанування захисників, повідомляється на телеканалі "Україна 24".

Свято День захисника України указом президента встановлене 14 жовтня 2014 року. Вже 2015 року 14 жовтня відзначалося як державне свято і вважається неробочим днем. У липні 2021 року Верховна Рада України перейменувала це свято в "День захисників і захисниць України".

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих за Україну в церемонії, яка відбулася в Києві на Михайлівській площі.

Провідні політики привітали захисників і захисниць України зі святом

Так, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в Facebook привітав воїнів зі святом, написавши про те, що для України ця дата є символічною. У своєму привітанні він зазначив, що українські захисники та захисниці є уособленням героїзму і відваги впродовж багатьох поколінь.

"Сьогодні ми вшановуємо пам’ять та безмежно дякуємо всім, хто присвятив життя обороні України. Нашим військовим, волонтерам та кожному, кому не байдужа доля держави. Українські захисники й захисниці сьогодні уособлюють героїзм та відвагу наших воїнів багатьох поколінь. Усіх, хто впродовж століть відстоював державність і виборював незалежність", - написав Денис Шмигаль.

Своєю чергою захисників і захисниць України привітала і колишній прем'єр-міністр України, лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Політикиня підкреслила, що в Україні сьогодні на захисті своєї Батьківщини стоять кращі воїни, захисники та захисниці.

"День тих, кому ми сьогодні вклоняємося, кого ми шануємо, за кого переживаємо й тривожимося, кому від усього серця дякуємо за їх подвиг…Наша армія – найбільший і найцінніший скарб держави, країни! Ті, кому можна вірити. Ті, на кого можна покластися. Ті, хто тримає слова і робить велику й святу справу – боронить Україну від ворога!", - написала Тимошенко в Facebook.

У День захисника і захисниць подякував нашим воїнам за відвагу і мужність ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Про це політик також повідомив у соціальній мережі. Разумков зазначив, що суверенітет країни та право на незалежність сьогодні відстоюють військові, медики, добровольці та волонтери.

"Військовослужбовці, волонтери, медики та добровольці щодня самовіддано  відстоюють право на вільне життя в демократичній країні. Дякую кожному захиснику та захисниці за ваш внесок у збереження територіальної цілісності, суверенітету України. Ми ніколи не забудемо тих, хто віддав життя, захищаючи державу", - написав Разумков у Facebook.

Церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці згадав п'ятий президент України, лідер партії "Євросолідарність" Петро Порошенко. Політик зазначив, що це свято для українців завжди було особливим. П'ятий президент у своєму привітанні у Facebook написав, що Діва Марія сьогодні дбає про українських військових.

"Для українського народу це свято завжди було, є і буде особливим. Ще здавна українські козаки вважали Діву Марію своєю покровителькою, а її ікону розміщували в кожному курені. Перед походом вони ставали навколішки та проголошували молитву – "Під твою милість прибігаємо". Сьогодні Матір Божа продовжує опікуватись нашими захисниками і захисницями, які вдень та вночі захищають рідну землю. Нехай у цей світлий день наші душі наповняться любов’ю та всепрощенням", - написав Порошенко.

Про Пресвяту Богородицю у своєму привітанні згадала і народний депутат від Партії "Слуга народу" Ірина Верещук. 14 жовтня політик написала в соцмережі, щоб Діва Марія оберігала наших захисників і захисниць.

"Вітаю з Днем захисників та захисниць України! Нехай Покрова Пресвятої Богородиці береже та захищає!",- йдеться у привітанні Ірини Верещук, яке вона розмістила у Facebook.

З історії сучасної України відомо, що президент Петро Порошенко виступив з ініціативою встановити з 2015 року День захисника України державним святом і неробочим днем з внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю. 5 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла даний проєкт закону в цілому, таким чином, позначивши 14 жовтня вихідним днем на честь свята. 12 жовтня 2015 року Нацбанк України ввів в обіг 50 тисяч штук 5-гривневих монет "День захисника України".